یکشنبه 19 اردیبهشت 1400
ویدئو مقایسه کش دیتای گلن نیلی با اکسپرت تولید کش دیتا

ویدئو مقایسه کش دیتای گلن نیلی با اکسپرت تولید کش دیتا

ویدئو مقایسه کش دیتای گلن نیلی با اکسپرت تولید کش دیتا

 

اولین قدم برای شروع تحلیل به روش نئوویو (امواج الیوت به سبک گلن نیلی.) رسم کش دیتا با متد ارائه شده در کتاب “استادی در امواج الیوت” می باشد. کسانی که تا امروز اقدام به رسم کش دیتا بصورت دستی کرده اند. بخوبی می دانند که کار سخت و زمانبری خواهد بود. مخصوصا زمانی که در تعداد زیاد سهام قصد این کار رو داشته باشید. لذا تولید کش دیتا با نرم افزار اکسپرت می تواند کمک شایانی به یک نئوویو کار کند. اما یک نگرانی بین نئوویو کارها وجود دارد که ممکن است کش دیتا با اکسپرت صحیح رسم نشود. در این ویدئو مقایسه کش دیتای گلن نیلی را با اکسپرت تولید کش دیتا انجام دادیم تا این نگرانی برطرف گردد. کسانی که هنوز با مبحث کش دیتا آشنایی ندارند می توانند از بخش آموزش مقاله انواع نمودارها را مطالعه نمایند.

 

کش دیتا چیست؟

در اصل اسم نمودار گلن نیلی “نمودار موجی” یا ” Wave Chart ” می باشد و کش دیتا در واقع نوع بازار است که شامل بازار Cash (Spot) ، Future و option می باشد. تفاوت این بازارها و نوع قراداد آنها را می توانید با یک سرچ ساده در گوگل پیدا نمایید ولی بطور خلاصه بازارهای کش در واقع بازارهای نقدی است که کالا یا سهام با همان قیمت در لحظه معامله انجام می شود ولی در بازار آتی شما یک کالا را براساس قیمتی برای تحویل در آینده معامله میکنید. ( مثل بازار زعفران آتی در ایران)

در بازار کالاها (commodities) امکان هر دو نوع معامله Cash Market یا Futures Market وجود دارد و برای هر بازار نمودار و دیتای متفاوتی وجود دارد که هر چه به زمان تسویه حساب قرادادهای آتی نزدیک می شویم قیمت دو نوع نمودار به هم نزدیک می شوند.

 

نمودار موجی

گلن نیلی توصیه می کند که همیشه از نمودار Cash Market جهت رسم نمودار موجی استفاده کنید و برای رسم آن مقادیر High و Low را به ترتیب وقوع در هر تایم فریم و در یک شیار زمانی مساوی رسم نمایید. به همین دلیل نمودارهای ایشان به شکل ذیل Label گذاری می گردد.

Weekly Cash Data  ( Highs & Lows plotted in order)

که مفهوم آن این است نمودار موجی در تایم فریم هفتگی براساس دیتای بازار نقدی (کش) و به شکل ترتیب وقوع High و Low ها رسم گردیده است.

شاید علت همه گیر شدن این نوع نامگذاری به شکل کش دیتا همین باشد لذا ما هم جهت همسان سازی از همین غلط مصطلح استفاده می کنیم و از این به بعد بصورت نمودار کش دیتا نام گذاری می کنیم. در هر صورت متن شخص نیلی هم جهت اطلاع شما آورده شده است.

 

let’s say you drew a daily chart based on the high and low in the order they occurred (this is what I call a “wave” chart). Each high or low plotted will constitute “1 unit” of time. This applies no matter what time frame is chosen – monthly, weekly, daily, hourly, etc.

 

مطالب زیر در این ویدئو بررسی خواهد شد:

 

در این ویدئو ضمن معرفی ماکرو (اکسل) رسمی آقای گلن نیلی برای رسم کش دیتا، نمودارهای کش دیتای رسم شده توسط اکسپرت و نرم افزار تولید کش دیتای سایت شیراز نئوویو را با کش دیتای گلن نیلی مقایسه می کنیم.

 

ویدئو مقایسه کش دیتای گلن نیلی با اکسپرت تولید کش دیتا

زمان فیلم آموزشی: 18 دقیقه

 

برای تهیه نرم افزار کش سافت می توانید از بخش فروشگاه اقدام نمایید.

جهت تهیه اکسپرت تولید کش دیتا می توانید از این لینک اقدام نمایید.

جهت تهیه اکسپرت رسم کش دیتا در متاتریدر می توانید از این لینک اقدام نمایید.

 

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نئوویو از سایت آقای نیلی بازدید نمایدند.

موفق و پیروز باشید.

 

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

مطلب پیشنهادی

ویدئو آموزش انتقال دیتا از متاتریدر

ویدئو آموزش انتقال دیتا

ویدئو آموزش انتقال دیتا   در این ویدئو آموزشی ابتدا به معرفی نرم افزارها و …

2 دیدگاه

  1. سلام خسته نباشید عیدتون پیشاپیش مبارک باشه ببخشید اکسپرت شما کش دیتای دقیقه‌ای تولید نمیکنه؟

دیدگاهتان را بنویسید