تفسیر گپ ها در نئوویو

ما چگونه بایستی گپ های نمودار را تفسیرکنیم و آیا آنها ساختار امواج را پنهان می کنند (مانند امواج مفقود)؟

پاسخ:

بله گپ ها ممکن است که ساختار امواج (نئوویو) را مخفی کنند، اما می توانند در عین حال اطلاعات زیادی از آنچه اتفاق می افتد فراهم نمایند. یک گپ تحت یکی از شرایط زیر اتفاق می افتد:

تفسیر گپ ها در نئوویو:

1- هنگامی که یک خبر غیر منتظره بین آخرین قیمت پایانی بازار تا قیمت بازگشایی بازار اتفاق می افتد.

2- بازار در جایی باشد که یک حرکت شارپ و سریع بخشی از رفتار الگو باشد. برای مثال، موج a در یک الگو تخت و یا مخصوصا موج a در یک مثلث انقباضی معمولا شارپ هستند. موج 3 از یک موج 3 ممتد شتابدار نیز احتمالا یک گپ در بازاری که 24 ساعته نیست ایجاد می کند. درنهایت موج e از یک مثلث انبساطی بطور معمول می تواند یک گپ را تجربه کند که تولید “جزایر معکوس کننده ” می کند.

 

How do we interpret opening gaps and do they hide structure (like missing waves)?

 

ANSWER:

 

Yes, gaps can hide structure, but they can also provide a great deal of information about what might be going on. In most cases, a gap-opening occurs under one of the two, following conditions:

1. An unexpected news event occurred between the market’s last close and its next opening.

2. The market is positioned where a violent move is part of the pattern’s behavior. For example, a-waves in Flats, and especially a-waves within contracting Triangles, are typically violent. Wave-3 within a 3rd extension impulsion is also likely to produce an opening gap in markets that don’t trade 24-hours-per-day. Finally, e-waves of expanding Triangles commonly experience gaps that produce “island reversals.”

 

توضیحات بیشتر نویسنده: (گپ ها در نئوویو)

شاید عده ای تصور کنند گپ ها در نمودارها باعث اختلال در تحلیل تکنیکال می گردد. اما تفسیر گپ ها در نئوویو بخوی امکان پذیر است. مثلا زمانی که شما در وسط یک موج 3 از 3 یا موج 3 از C قرار دارید، احتمال وقوع یک گپ در نمودار بالاست. جالب است بدانید حتی بعضا گپ های نمودارهای تعدیل نشده نیز قابل تفسیر می باشند. این گپ ها در موج e از یک مثلث انبساطی هم بصورت یک جزیره معکوس کننده رخ می هند. این الگو به صورت زیر می باشد.

 

جزایر معکوس کننده ( Island Reversal) 

جزیره معکوس کننده یک الگو برگشتی است که نوسان قیمت بین دو گپ آن را تشکیل می دهد و نشان دهنده یک حرکت شارپ و ناگهانی در خلاف جهت بازار می باشد. و احتمال وقوع این الگو پس از موج e از یک مثلث انبساطی وجود دارد؟

 

island reverse

 

جهت آشنایی بیشتر با این روش فوق العاده می توانید راهنمای کتاب نیلی را از بخش آموزش مطالعه نمایید.

همچنین علاقمندان می توانند بخش آموزش سایت آقای نیلی را نیز از این لینک ملاحظه نمایند.

 

برای دریافت مطالب جدید می توانید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام شیراز نئوویو ما را همراهی نمایید.

موفق و پیروز باشید.

تلگرام شیراز نئوویو

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 42 ساله و ساکن شیراز. پس از 20 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

دیدگاهتان را بنویسید