قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آموزش / پرسش و پاسخ با گلن نیلی / استراتژی معاملاتی نئوویو چیست

استراتژی معاملاتی نئوویو چیست

استراتژی معاملاتی نئوویو چیست؟

پاسخ:

مهم نیست شما کی هستید یا چه روش، تکنولوژی یا سیستمی را استفاده میکنید، شما فقط می تونید به یکی از سه روش زیر معامله کنید :

  1. دنبال کننده روند ( خرید در قدرت ، فروش در ضعف )
  2. ناخونک زنی در کف/ سقف (فروش در سقف جدید ، خرید در کف جدید)
  3. شکار مقرون به صرفه (خرید در یک برگشت موقت (پولبک) در روند صعودی ، فروش در رالی حین روند نزولی)

اکثر مردم آگاهانه یا ناآگاهانه، فقط یکی از سه استراتژی بالا را انتخاب می کنند. سپس آنها تلاش می کنند بازار براساس استراتژی آنها رفتار نماید. این همان دلیلی است که اکثرا نمی توانند بطور مداوم معاملات سوده داشته باشند. هر استراتژی فقط درحدود(۱/۳) مواقع موثر است. هنگامیکه رویکرد ترجیح داده شده متناسب با شرایط موجود بازار نیست، شما در حدود (۲/۳) اوقات پولتان را از دست خواهید داد. (یا سر به سر از معامله خارج خواهید شد)

تنها را مقابله با این مشکل این است که یاد بگیرید استراتژی معاملاتی خود را بر مبنای نیاز بازار سازگار کنید. این همان چیزی است که تکنولوژی معاملاتی River (استراتژی معاملاتی گلن نیلی) در مورد آن است و همان دلیلی است که چرا من به آن وابسته هستم برای گسترش موفقیت در سرویس های معلاملاتی نئوویو. اکثر افراد نفهمیده اند که فقط موج شماری خوب به تنهای برای سودآوری مداوم کافی نیست. شما نیاز دارید دقیقا بدانید براساس اینکه در شرایط فعلی بازار چه استراتزی موثر است، چگونه حد ضرر تان را تعیین کنید. اگر بازار روند دار است حد ضرر و نقطه خروج باید متفاوت باشد (مهم نیست چه شمارشی وجود دارد) نسبت به حالتی که بازار در شرایط “ناخنک زنی در سقف/کف” یا “شکار مقرون به صرفه” می باشد.

خب، پس استراتژی معاملاتی استفاده شده در سرویس های تجاری نئوویو چیست؟ اگر شما مشتری بلند مدت هستید، متوجه شده اید که سبک من برای ورود، خروج و جابجایی حد ضرر مدام تغییر می کند. من هرگز ذهن خود را صرفا در یک استراتژی “دنبال کننده روند”یا “ناخنک زنی در سقف/کف” یا “شکار مقرون به صرفه” معطوف نمی کنم. رویکرد من تغییر میکند و تکامل می یابد اگر شرایط Neely River به من بگوید که باید تغییر ایجاد شود. این همان دلیلی است که حد ضرر من غالبا با دیدگاه روش موجی قابل درک نیست. ولی در هر صورت معمولا کار می کند.

What is NEoWave’s “trading” style?

ANSWER:

No matter who you are, no matter what approach, technology or system you use, you can only trade in one of three ways…

۱-Trend Following (buy on strength, sell on weakness)

۲-Top/Bottom Picking (sell into new highs, buy into new lows)

۳-Bargain Hunting (buy on pull backs of an uptrend, sell on rallies during a downtrend)

Most people, consciously or subconsciously, pick only ONE of the above three strategies; then, they try to get the market to “behave” and fit their trading style. THAT is the reason most do not consistently make money trading. Each strategy is effective only about 1/3 of the time. When your preferred approach does not fit current market conditions, you will lose money (or breakeven) about 2/3’s of the time.

The ONLY way to overcome this problem is to learn to adapt your trading style as the market demands it. This is what NEELY RIVER Trading Technology is all about and why I depend on it to such a great extent for the success of the NEoWave Trading services. Most people fail to realize that a good wave count is NOT enough to trade profitably on a regular basis. You need to know exactly how to place stops based on which trading “style” is most effective in the current environment. If a market is trending, your stops and exits must be different (no matter what the count is) than if the market were in a “bargain hunting” or “top/bottom picking” environment.

So, what is the trading style used in the NEoWave Trading service? If you are a long-term subscriber, you have noticed the style that I use to enter, exit and move stops constantly changes. I’m never stuck in a “trend following” or “bargain hunting” or “top/bottom picking” mentality. My approach changes and evolves as NEELY RIVER conditions tell me they must. This is why my stops, from a wave theory perspective, may frequently not make sense, but usually work anyway.

توضیحات بیشتر (نویسنده)

یک استراتژی معاملاتی باید بتواند به سه سوال زیر پاسخ گوید :

• کی وارد معامله شویم؟
• کی با سود از معامله خارج شویم؟
• کی با زیان از معامله خارج شویم؟

اگر هر یک از این سوالات بی جواب بماند استراتژی ناقص است.

استراتژی های معاملاتی در بازار های مالی را می توان به سه دسته کلی تقسیم نمود :

Trend fallowing                          معاملات تعقیب روند 

Range or Swing trading              معامله در یک دامنه 

Reversal trading                             معاملات معکوس 

هر کدام از این سه استراتژی معاملاتی دارای یک شعار اساسی و یک سوال اساسی هستند و ابزارهائی را به کار می گیرند که برای استراتژی های دیگر ممکن است چندان مفید نباشد.

۱- استراتژی های تعقیب روند 

اولین استراتژی، استراتژی تعقیب کننده روند می باشد. (این استراتژی مخصوص امواج شتابدار می باشد.)

شعارهای اساسی این استراتژی عبارتست از :

روند دوست معامله گر است

بالا بخر بالاتر بفروش

سوال اساسی این استراتژی این است :

از کجا بفهمیم که یک روند شکل گرفته است و ادامه خواهد داشت ؟

در معامله بر اساس تعقیب روند، وقتی روند تشخیص داده می شود که بخش قابل توجهی از آن طی شده است و هر لحظه ممکن است به پایان روند برسیم. به همین دلیل ریسک این استراتژی ها بیشتر از استراتژی های معامله در دامنه و در عین حال سود احتمالی آن نیز بیشتر است . هر چه بتوانیم زودتر و در عین حال با قابلیت اطمینان بیشتری تشکیل یک روند جدید را تشخیص دهیم سود آوری این استراتژی ها بیشتر است. شکست یک دامنه یا یک مرز می تواند علامت خوبی برای تشکیل روند باشد.

trend_strategy

 

۲- استراتژی های معامله در دامنه

دومین استراتژی معامله در یک دامنه است. اکثر مواقع قیمت ها در یک دامنه نوسان می کنند و این استراتژی در مواقع زیادی کاربرد دارد.(این استراتژی مخصوص امواج تصحیحی می باشد.)

شعار اصلی این استراتژی این است :

پائین بخر بالا بفروش

هدف این استراتژی خرید در پائین ترین قیمت های دامنه در ابتدای صعود قیمت و فروش در بالاترین قیمت های دامنه در ابتدای نزول قیمت است . در شکل زیر نمونه ای از معامله در دامنه دو کانال تو در توی خنثی را نمایش می دهد.

 

Sideway Strategy1

 

سوال اساسی این استراتژی قبل از اقدام به هر معامله این است :

از کجا معلوم است که این دامنه معتبر بماند و در معامله متضرر نشویم ؟

دامنه ها (کارکشن ها) همیشه عمر محدودی دارند و پس از مدتی شکسته می شوند . هر فروش در اوج یا خرید در کف دامنه ممکن است با شکست دامنه و تشکیل یک روند منجر به زیان قابل توجهی شود که می تواند چند برابر سود مورد انتظار در دامنه باشد. در شکل زیر شکست همین دامنه و زیان قابل توجه ناشی از آن نمایش داده شده است.

 

Sideway Strategy2
مشاهده می شود زیانی که شکست دامنه ایجاد می کند ، می تواند چندین برابر سود های ناشی از معامله در دامنه باشد. باید توجه کرد که در بازار هیچ قطعیتی وجود ندارد. بلکه همیشه احتمالات غالب و مغلوب وجود دارند. تا وقتیکه یک دامنه معتبر است ممکن است باز هم معتبر بماند ولی نباید احتمال دیگر یعنی شکستن دامنه را از نظر دور داشت. ساده ترین دامنه بین دو خط حمایت و مقاومت بوجود می آید. ولی دامنه ها همیشه اینقدر ساده نیستند و ممکن است دارای مرزهای مورب یا غیرخطی باشند.

۳- استراتژی های معکوس

گروه مهم دیگری از استراتژی های معاملاتی ، استراتژی های بازگشتی است. که البته بیشتر در بازارهای دوطرفه مثل جفت ارزها کاربرد دارد. (این استراتژی مخصوص پایان روند می باشد.)

این استراتژی ها بر اساس اصل عمل و عکس العمل شکل گرفته است. اصل عمل و عکس العمل در بازار می گوید : هر عملی را عکس العملی است کوچکتر و در خلاف جهت.

بر اساس تئوری داو ، نسبت های فیبوناچی و تئوری امواج الیوت ، معمولا پس از پایان هر روند اصلاحی در جهت عکس آن اتفاق می افتد.

شعار اساسی این استراتژی ها این است :

در اوج بفروش و در قیمت های پائین تر تسویه کن

سوال اساسی این استراتژی ها عبارتست از :

از کجا مطمئن شویم که روند ( اصلی یا فرعی ) خاتمه یافته است ؟

چون اگر روند ادامه پیدا کند در واقع بر خلاف روند وارد بازار شده ایم که نتیجه ای جز زیان در بر نخواهد داشت. برای پاسخ به این سوال باید توجه نمود که بازار به یکباره در جهت معکوس روند حرکت نمی کند بلکه هر بازگشتی یک مکث و علائم خاصی قبل از پیدایش از خود نشان می دهد.

موفق و پیروز باشید.

امتیاز کاربران
[تعداد: 1 میانگین: 5]

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

مطلب پیشنهادی

Faq46

روش یافتن انتهای موج ۵ ممتد

آیا راهی برای شناسایی پایان موج ۵ از ۵ ممتد در یک حرکت شتابدار (روند …

دیدگاهتان را بنویسید

Neowave-Course-popup1