آیا در رسم کش دیتا بایستی آخرین کندل جاری هم لحاظ گردد؟

هنگام رسم نمودارهای هفتگی آیا هفته جاری که هنوز تمام نشده است نیز بایستی لحاظ گردد؟

پاسخ:

این سوال توسط آدیتا کومار از هند مطرح شده است. این یک سوال مهم در مورد موضوعی مهم (رسم کش دیتا) است که با دقت تحلیل و معامله ارتباط مستقیم دارد. بهترین حالت این است که همواره چشم اندازی از اینکه هفته ناتمام چه تاثیری بر ساختار کلی امواج خواهد داشت، داشته باشید.

در نتیجه من توصیه می کنم برای رسم نمودار هفتگی، روز دوشنبه را ( اولین روز معاملاتی هفته که در بورس ایران بایستی شنبه را لحاظ کرد) طوری در نظر بگیرید که انگار تمام هفته می باشد.(یعنی مینیمم و ماکزیمم قیمتی اولین روز هفته ای که شروع شده است را با رعایت تقدم و تاخر رسم نمایید.) سپس دوشنبه و سه شنبه را طوری در نظر بگیرید که گویی شامل کل هفته می باشند. (یعنی مینیمم و ماکزیمم دو روز اول هفته را بعنوان مینیمم و ماکزیمم کل هفته در نظر بگیرید.)

سپس دوشنبه تا چهارشنبه را جهت ترسیم نمودار هفتگی در نظر بگیرید. و غیره این کار را ادامه بدهید تا کل هفته تکمیل شود. این فرایند مجدد برای دوشنبه بعدی آغاز می گردد. بوسیله این روش، شما در اسرع وقت می فهمید که حرکات جاری بازار چه تاثیری بر سناریو کلی شما می گذارد.

مشابه همین کار را می توان برای نمودارهای ماهیانه بکار برد. بطوریکه روز اول ماه بعنوان کل ماه در ترسم نمودار بکار می رود و سپس روزهای بعدی اضافه می شود تا اینکه ماه کامل گردد.

 

When plotting Weekly charts, do you include the current, unfinished week?

ANSWER:

This question was sent in by Aditya Kumar of India. It is a great question on an important subject dealing wth accurate wave analysis and trading. It is always best to have an idea how the unfinished week will impact overall wave structure.

As a result, I recommend plotting Monday as if it is the entire week, then plotting Monday and Tuesday as if they constitute the whole week, then plot Monday through Wednesday as if they make up the full week, etc., until the entire week is finally captured. The process begins again with the next Monday. By taking this approach, you know as soon as possible how current action impacts your overall scenario.

This same concept would apply to Monthly charts as well, where the first day of the new month would be plotted as if it were the full month, with each following day added to the total until the entire month is actually complete.

 

توضیحات بیشتر نویسنده:

در طی ترجمه توضیحات بیشتر نویسنده جهت روشن تر شدن موضوع ارائه شده است. بطور خلاصه منظور آقای نیلی این است که زمانی که می خواهید کش دیتایی را در هر تایم فریمی رسم کنید. آخرین کندل که هنوز بسته نشده هم بایستی در رسم کش دیتا لحاظ گردد.

زیرا در تایم فریم های بالا مخصوصا ماهیانه یا سالیانه کندل آخر یک ماه یا یک سال زمان می برد تا تکمیل گردد. لذا جهت آپدیت نمودار کش دیتا و اینکه دید بهتری نسبت به آینده چارت داشته باشید، کافی است ماکزیمم و مینیمم قیمتی کندل جاری را مثل کندلی که بسته شده است در نظر گرفت و آن را هم در کش دیتا لحاظ کرد.

 

در تمامی اکسپرت ها و نرم افزارهای رسم کش دیتا که در سایت شیراز نئوویو ارائه شده است این موضوع رعایت شده و با همین سبک آخرین کندل نیز در رسم کش دیتا لحاظ می گردد.

 

جهت آشنایی با پکیج رسم کش دیتا می توانید از لینک های زیر استفاده نمایید:

اکسپرت تولید کش دیتا (مخصوص متاتریدر و مفیدتریدر)

نرم افزار تولید کش دیتا (مخصوص سایت ره آورد نوین و 365 و آساک)

 

ویدئو مقایسه کش دیتای نیلی با اکسپرت تولید کش دیتا

 

همچنین علاقمندان می توانند بخش آموزش سایت آقای نیلی را نیز ازاین لینکملاحظه نمایند.

 

امیدوارم مقاله “آیا در رسم کش دیتا بایستی آخرین کندل جاری هم لحاظ گردد؟ ” برای شما مفید بوده باشد.

 

برای دریافت مطالب جدید می توانید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام شیراز نئوویو ما را همراهی نمایید.

موفق و پیروز باشید.

تلگرام شیراز نئوویو

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 42 ساله و ساکن شیراز. پس از 20 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

دیدگاهتان را بنویسید