راه تشخیص امواج 1-2-3 از A-B-C چیست

آیا راهی برای تشخیص و تفکیک امواج A,B,C از 1و2و3 شتابدار وجود دارد؟

پاسخ:

تحلیلگران الیوت سنتی هیچ قانونی جهت تشخیص و تفاوت قائل شدن بین یک زیگزاگ خاتمه یافته بصورت امواج A-B-C و یک حرکت شتابدار که به صورت 1-2-3-4-5 درحال شکل گیری می باشد، ندارند. خوشبختانه اگر شما مفاهیم پیشرفته نئوویو را بکار ببرید، راهی برای تشخیص اینکه یک زیگزاگ یا مثلث در حال پایان است یا یک حرکت شتابدار در حال شکل گرفتن وجود دارد.

این از کشفیات من است که در کارکشن های 3 موجی تفاوت زمانی بین امواج بسیار بیشتر از امواج شتابدار می باشد. در نئوویو، هرچه تعداد شاخه های یک الگو کمتر باشد اختلاف زمانی بین امواج بیشتر خواهد بود. در نتیجه، زیگزاگ و تخت (در مقایسه با سایر الگوها) بیشترین اختلاف زمانی را بین شاخه های A,B,C از خود نشان می دهند. بنابراین اگر در یک الگوی درحال تشکیل، شما زمان مصرفی دو موج اول (A,B یا 1و2) را اندازه گیری کردید و متوجه شدید موج اول زمان بیشتری نسبت به موج دوم صرف کرده بود، یک مثلث ( و نه زیگزاگ) در حال تشکیل می باشد. اگر موج دوم زمانی بین 100% تا 261.8% نسبت به موج اول صرف کند، تشکیل یک زیگزاگ یا یک حرکت شتابدار محتمل است و اگر موج دوم زمان بیشتر از 300% از موج اول صرف کند، یک زیگزاگ در حال تشکیل است.

زمان موج 2 در شتابدارها

 

Is there a rule that can be used to determine if a move is an A,B,C or the 1,2,3 of an ongoing impulsion?

ANSWER:

Orthodox Elliott Wave analysts have NO rules to differentiate between a concluding A, B, C zigzag or a still-forming 1,2,3,4,5 impulsion. Fortunately, if you employ advanced NEoWave concepts, there IS a way to decide whether a zigzag (or Triangle) is ending or an impulsion is continuing to form.

It is my discovery that 3-legged corrections exhibit very different TIME relationships than impulsions. Under NEoWave, the fewer legs a pattern contains, the greater the time difference allowed between each segment. As a result, flats and zigzags (compared to all other patterns) exhibit the most significant differences in time between waves-A, B and C. Therefore, if in your developing pattern you measure the time consumed by the first two segments (A and B or 1 and 2), and you find the first takes more time than the second, a Triangle (not a Zizgag) is forming. If the second takes between 100% and 261.8% of the time of the first, a Zigzag or Impulsion is possible. If the second takes more than 300% of the first, a Zigzag is forming.

 

توضیحات بیشتر نویسنده: (راه تشخیص امواج 1-2-3 از A-B-C چیست)

یکی از مواردی که همیشه ذهن الیوت کارها را در گیر می کند تفاوت بین 1-2-3 با یک A-B-C است. بطوریکه حتی بسیاری از اساتید مثل رابرت ماینر از هر دو احتمال استفاده می کند. و برچسب گذاری را بصورت A or 1 و B or 2 و C or 3 انجام می دهد. اما در نئوویو ما قوانین داریم که می تواند در تشخیص و تفکیک این امواج به ما کمک کند.

 

بطورکلی مواردی که می تواند به تشخیص و تفکیک امواج 1-2-3 از A-B-C کمک کند بصورت زیر می باشد.

 • زمان موج دوم بسیار تعیین کننده است. اگر زمان بیش از 2.618 از موج اول باشد احتمال زیگزاگ بودن الگو بسیار بیشتر است.
 • طول موج سوم نسبت به موج اول نیز مهم می باشد. بطوریکه اگر موج سوم بیش از 1.618 از موج اول باشد احتمال شتابدار بود بیشتر است.
 • بازگشت موج چهارم نیز آخرین مرحله تشخیص است.چرا که موج 4 نمی تواند بیش از 0.618 از موج 3 را بازگشت کند. درصورت برگشت قطعا زیگزاگ می باشد.

 

جهت آشنايي با اينكه آيا مي توان موج شماري را با نرم افزار انجام داد، اين مقاله را مطالعه نماييد.

همچنین علاقمندان می توانند بخش آموزش سایت آقای نیلی را نیز از این لینک ملاحظه نمایند.

 

امیدوارم مقاله “راه تشخیص امواج 1-2-3 از A-B-C چیست؟ ” برای شما مفید بوده باشد.

 

برای دریافت مطالب جدید می توانید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام شیراز نئوویو ما را همراهی نمایید.

موفق و پیروز باشید.

تلگرام شیراز نئوویو

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 42 ساله و ساکن شیراز. پس از 20 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

8 دیدگاه

 1. سلام و عرض ادب و خسته نباشید خدمت استاد برادری عزیز

  مثل همه ی موارد آموزشی که در سایت ارائه می فرمایید ، پرسش و پاسخ ها نیز بسیار عالی است و از این بابت بسیار متشکر

  استاد عزیز ، در آخرین خط از مقاله ی بالا یعنی قسمتِ بازگشت موج4 ، فکر می کنم اشکال «تایپی» وجود داره بدین صورت که اگر اشتباه نکنم و طبق تدریس های خوبتون در بحث قوانین قیمت ؛ موج 4 نمی تواند بیش از 0.618 از موج «3» را بازگشت کند که اشتباه تایپ شده موج1.

  با تشکر از زحمات همیشگی…

 2. Jamal Mousavi nezhad

  متاسفانه به دلیل مساِئل مالی فعلا نمیتونم تو کلاستون شرکت کنم بخاطر همینه اینجا مزاحم میشم.
  بی ادبیه امیدوارم ببخشید فقط یه سوال دارم جناب برادری اگر بیش از 300 درصد زمان B طول بکشه صد در صد زیگزاگه؟

 3. Jamal Mousavi nezhad

  با عرض سلام و ادب خدمت جناب برادری
  اول تشکر میکنم که اینهمه با صبر و حوصله و سریع به سوالات پاسخ میدین.
  جناب برادری آیا وجه تمایز زمانی بین زیگزاگ و تخت در موج b وجود داره؟؟

  • درود و سپاس

   مهمترین تفاوت در میزان بازگشت موج B هست که در زیکزاک بایستی کمتر از 0.618 از موج A و در فلت بایستی بیشتر از این مقدار باشد. از نظر زمانی نیز در فلت ها معمولا موج B زمان بیشتری نسبت به زیگزاگ ها صرف می کنند.
   خواهشی که دارم سوالات تخصصی نئوویو را از طریق انجمن سایت مطرح نمایید.

   باسپاس

 4. با سلام خدمت استاد گرامی
  استاد چرا ما زمانی که موج A از نظر زمانی بزرگتر از B میشه نمیتونیم دیامتریک یا سیمتریک در نظر بگیریم و حتما با یک مثلث روبرو هستیم.
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید