حداقل زمان موج 2 و 4 در امواج شتابدار

آیا در یک حرکت شتابدار، موج 2 می تواند زمانی کمتر از موج 1 صرف کند و آیا موج 4 می تواند زمانی کمتر از موج 3 داشته باشد؟

پاسخ:

پاسخ به هر دو سوال بستگی به نوع الگوی شتابدار دارد. در الگوی شتابدار استاندارد (رونددار)، جایی که موج 2 و 4 همپوشانی ندارند (یعنی هیچ منطقه اشتراک قیمتی ندارند)، موج 2 نمی تواند زمانی کمتر از موج 1 صرف نماید و موج 4 نمی تواند زمانی کمتر از موج 3 داشته باشد. در نظر داشته باشید، اندازه گیری زمان صرف شده توسط موج 2 و 4 بایستی از شروع تا خاتمه الگو اندازه گیری شود و نه از سقف تا کف. گاها بخشی از موج 2 و 4 ممکن است از سقف موج قبلی تجاوز نماید. و اگر یک کارکشن جاری داشته باشیم، حتی ممکن است انتهای آنها بالاتر از سقف موجی قبلی خاتمه یابد.

از طرف دیگر، در یک شتابدار ترمینال، موج 2 مجاز هست تا زمانی کمتر از موج 1 صرف نماید (و معمولا هم کمتر صرف می کند) و موج 4 نیز اجازه دارد زمانی کمتر از موج 3 داشته باشد (و معمولا هم زمان کمتری دارد). همچنین در الگوی شتابدار ترمینال یک حالتی که من آن را “تناوب شدید” می نامم ممکن است رخ دهد که اجازه می دهد زمان و قیمت موج 2 بسیار بیشتر یا بسیار کمتر از موج 4 باشد. (حالتی که در الگوی شتابدار استاندارد مجاز نمی باشد).

زمان موج 2 در شتابدارها

 

In an impulsion, can wave-2 take less time than wave-1 and can wave-4 take less time than wave-3?

ANSWER:

The answer to both is “it depends on the type of impulsion forming.” In a Standard impulsion, where waves 2 and 4 do NOT overlap (i.e., they do not share any of the same price terriroty), wave-2 CANNOT take less time than wave-1 and wave-4 CANNOT take less time than wave-3. Keep in mind, the measuring of time consumed by waves-2 & 4 is from beginning to end, not from high to low. Part of wave-2 or wave-4 may exceed the high of the previous wave and may actually conclude above the top of the previous wave IF a Running correction is present.

On the other hand, in a Terminal impulsion, wave-2 IS allowed to take less time than wave-1 and usually does, plus wave-4 IS allowed to take less time than wave-3 and usually does. A NEoWave condition I call “extreme alternation” is also possible in Terminal patterns, which allows the time and price consumed by wave-2 to be much greater or far less than that consumed by wave-4 (a condition NOT allowed in Standard impulsions).

 

توضیحات بیشتر نویسنده: (حداقل زمان موج 2 و 4)

همانطور که می دانید الگوهای شتابدار به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

 

1- الگوی شتابدار رونددار

این الگو 5 موجی می باشد. و ساختاری 5-3-5-3-5 دارند و موج 2 و 4 آنها نبایستی هیچگونه اشتراک قیمتی داشته باشند. این الگو بعنوان هر شاخه شتابدار در الگوها می تواند ظاهر شود.

2-الگوی شتابدار ترمینال
این الگو ها 5 موجی هستند. و ساختاری 3-3-3-3-3 دارند و حتما بایستی موج 2 و 4 آنها همپوشانی داشته باشند. این الگو فقط بعنوان آخرین شاخه شتابدارها (یعنی تنها در موج C یا 5) می توانند ظاهر شوند.

 

الگوهای شتابدار

 

زمان امواج تصحیحی :

در یک حرکت شتابدار روند دار، امواج کارکشن (یعنی موج 2 و 4)  هیچگاه نمی توانند زمانی کمتر از موج شتابدار قبل از خود (یعنی موج 1 و 3) داشته باشند. لذا این نکته ساده می تواند بسیار در تحلیل موثر باشد. مثلا هنگامیکه شما در حال تحلیل یک چارت هستید و پس از یک حرکت شتابدار یک کارکشن شروع می شود. معمولا با اولین سه موجی که ایجاد می شود این شبهه بوجود می آید که آیا کارکشن پایان یافته؟

پاسخ خیلی ساده است. اگر زمان کل آن سه موج کمتر از شتابدار قبل از خود می باشد پس آن سه موج تنها شاخه اول از کارکشن ما می باشد. و کارکشن هنوز پایان نیافته است.

در شتابدارهای ترمینال مسئله متفاوت می باشد. و از این قانون مستثنی هستند. ولی نگرانی بابت این قضیه نخواهیم داشت. چون شتابدارهای ترمینال خیلی کمتر از شتابدارهای رونددار رخ می هند. و تنها در موج آخر یک الگو (یعنی موج 5 یا C) می توانند ظاهر شوند پس

 

 

جهت مطالعه مقالات بیشتر در زمینه نئوویو می توانید بخش آموزش را مطالعه نمایید.

همچنین علاقمندان می توانند بخش آموزش سایت آقای نیلی را نیز از این لینکملاحظه نمایند.

 

امیدوارم مقاله “حداقل زمان موج 2 و 4 در امواج شتابدار ” برای شما مفید بوده باشد.

 

برای دریافت مطالب جدید می توانید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام شیراز نئوویو ما را همراهی نمایید.

موفق و پیروز باشید.

 

5/5 - (3 امتیاز)
تلگرام شیراز نئوویو

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

4 دیدگاه

  1. درود…واقعا دستمریزاد….ساده .روان…بدون بزک دوزک….

      • حدودا دو سالی هست از نیو ویو فاصله گرفتم نه به خاطر ضعیف بودنش اتفاقا تنها سبکی که تا حالا تونسته در تحلیل تکنیکی ابروداری کنه همین نیو ویو هست..من چون استراتژی بسیار ساده ای دارم.از تحلیل فاصله گرفتم..اما تصمیم گرفتم.هر هفته قبل باز شدن مارکت یک تحلیل فنی انجام بدم…اماچون فاصله داشتم از نیو ویو و چون فرار هم هست..دوباره جزوها و کتابها و فایلهای اموزشی رو کشیدم بیرون و دارم خودم رو ریکاوری میکنم..تا اینکه تصادفی یکی دوماه پیش با این سایت اشنا شدم….توصیه میکنم به تمام دانشجوهایی که قصد دارند تحلیل فنی رو قوی یاد بگیرن و بعدها حرفی برای گفتن داشته باشند.حتما این سبک رو یادبگیرن…و حتما هم از این سایت استفاده کنند.چون در موج شماری منابع به شدت گنگ و پیچیده ترجمه شده اند…همچنین اکثریت منابع اموشی.فایل بندی و طبقه بندی درست و به قاعده ای ندارند و اینقدر غرق در الگوهای پیچیده شده اند که فراموش کرده اند طرفشان یک دانشپذیر هست….ببخشید که طولانی شد..من افتخار ملاقات حضوری با جناب مهندس برادری رو هم نداشتم سال1391 قرار بود بشه که نشد و از این بابت پشیمانم….امیدوارم متن طولانی بنده حمل بر تبلیغ نشود…میخواهم راهی خودم و نسل چارتیست قبل از شما دانشپزیران عزیر بیهوده مدتی رفتند و سرگردان ماندند را شما نروید…از مطالب روان و رایگان اینجا بهره کامل را ببرید..شاید باور نکنید 12سال پیش برای یادگیری یک فیبوی ساده باید میرفتی تهران یا دبی…خدا نگهدار شما

دیدگاهتان را بنویسید