قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آموزش / پرسش و پاسخ با گلن نیلی / شرایط پیچیدگی و زمان در تخت ها

شرایط پیچیدگی و زمان در تخت ها

آیا امکان دارد که در الگوی تخت پیچیدگی موج a بیشتر از موج b و c گردد ؟

پاسخ:

این مفهوم در کتاب استادی در امواج الیوت بطور مبسوط توضیح داده شده است. اندازه گیری دقیق پیچیدگی بخشی از تئوری نئوویو می باشد و در امواج الیوت سنتی وجود ندارد.

موج a از یک الگوی تخت، شروع یک روند جدید می باشد لذا تمایل به شارپ (طی کردن قیمت زیاد در مدت زمان کم) دارد.  موج b از یک الگوی تخت در واقع یک کارکشن برای آن روند جدید می باشد. بعنوان یک قانون، تصحیحی ها تقریبا همیشه پیچیده تر و زمانبرتر از بخش های رونددار یک الگو می باشند. (به استثنا الگوی ترمینال).

این امر بویژه در مقایسه زمان و پیچیدگی یک کارکشن که در جهت روند می باشد صادق می باشد  نسبت به حالتی که کارکشن خلاف جهت روند می باشد. (بطور مثال در یک حرکت شتابدار صعودی، کل موج ۲ خلاف جهت روند می باشد اما اگر خود موج ۲ بصورت فلت باشد، موج b از ۲ یک کارکشن در جهت روند اصلی می باشد.) 

درنتیجه موج a از یک الگوی تخت همیشه بایستی زمانی کمتر از موج b صرف نماید. از آنجاییکه پیچیدگی مفهموم حیاتی در بحث زمان می باشد (و این دو کاملا با هم مرتبط می باشند) پس این امر باعث می شود موج b کمتر از موج a بخشیزه نگردد. اگر شما یک موج b را مشاهده کردید که زمان و پیچیدگی کمتر از موج a داشت، آنگاه یک الگوی مثلث یا دیامتریک یا سیمتریکال در حال شکل گیری می باشد نه یک تخت!

موج c در یک تخت یا زمانی برابر با ۵۰% از کل زمان صرف شده توسط موج a و b صرف خواهد کرد یا به اندازه ۱۰۰% زمان موج a وb.

 

Is there a FLAT where the complexity of leg “a” is greater than leg “b” and leg “c”?

ANSWER:

This concept is discussed extensively in Mastering Elliott Wave. Precise Complexity measurement is part of NEoWave theory, but not part of orthodox Elliott Wave.

Wave-a of a Flat is the start of a new trend, so it tends to be violent. Wave-b of a Flat is a “correction” of that new trend. Corrections, as a rule, are nearly always more complex and time consuming than the trending segments of a pattern (except in Terminal formation). This is especially true when comparing the time and complexity of a correction going with the trend as opposed to one going against the trend. Consequently, the a-wave of a Flat must always take less time than wave-b. Since a crucial aspect of time is complexity development, that makes it impossible for wave-b to subdivide less than wave-a in a Flat. If you see wave-b take less time and complexity than wave-a, a Triangle, Diametric or Symmetrical pattern is forming, not a Flat.

Wave-c in a Flat will take either 50% of the total time and complexity consumed by waves-a and b combined or it will take approximately 100$ of the time and complexity of waves-a and b combined.

 

توضیحات بیشتر نویسنده:

 

الگوی تخت یکی از انواع تصحیحی های استاندارد می باشد که سه موجی بوده و ساختار آن بصورت ۵-۳-۳ می باشد. یعنی موج اول و دوم آن بصورت تصحیحی و شاخه آخر آن شتابدار می باشد. مهمترین مشخصه و وجه تمایز این الگو با الگوی زیگزاگ میزان بازگشت موج b نسبت به موج a می باشد که در این الگو حتما بایستی بیش از ۰٫۶۱۸ باشد.

در این الگو ها همواره موج b بایستی زمان و پیچیدگی بیشتری نسبت به موج a داشته باشد و از آنجاییکه ما زمان را در نمودار کش دیتا از طریق تعداد تک موج ها و نه تاریخ تقویمی محاسبه می کنیم، مفهموم جمله بالا بدلیل صورت است که در موج b حتما بایستی تعداد تک موج ها بیشتر از موج a باشد. بطور مثال در شکل زیر  موج b از سه تک موج و موج a یک تک موج می باشد.

همچنین موج c نیز نمی تواند زمانی کمتر از موج a داشته باشد لذا اگر موج a و b از نظر زمانی خیلی اختلاف داشته باشند، زمان موج c برابر با ۲/ (a+b) و اگر زمان موج a و b تقریبا مساوی باشد آنگاه زمان موج c برابر با (a+b) می گردد.

 

complexity2233

 

موفق و پیروز باشید.
امتیاز کاربران
[تعداد: 1 میانگین: 5]

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

مطلب پیشنهادی

Faq45

نئوویو برای چه تایم فریمی مناسب است؟

کمترین تایم فریمی که شما از تئوری نئوویو استفاده می کنید، چیست و چقدر زمان …

۲ دیدگاه

  1. سلام ببخشید این موارد حتی در فلت های با موج سی ناقص هم صدق می کنه؟ مخصوصا وقتی که حتی موج سی وارد منطقه موج یک نشه؟…

    • نادر برادری

      درود

      بله این شرایط در همه فلت ها صادق می باشد. در فلت جاری یا ناقص غیرعادی که موج بی بلندتر از موج آ دارند معمولا موج سی از نظر زمانی و قیمتی خیلی شبیه موج آ خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

Neowave-Course-popup1