کاربرد نئوویو در تحلیل بیت کوین

آیا می توان از امواج الیوت یا نئوویو برای پیش بینی ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین استفاده کرد؟

پاسخ:

 

بهترین بازارها برای تئوری موجی (نئوویو)، بازرهایی هستند که ساخته دست بشر باشند و طول عمر بادوام داشته باشند. از آنجاییکه محصولات کشاورزی ساخته طبیعت هستند و طول عمر محدودی دارند، آنها کاندیدای خوبی برای تحلیل موجی نیستند. از طرف دیگر بیت کوین کاملا ساخته بشر می باشد و تاریخ انقضا ندارد و ارزش گذاری آن صرفا بر مبنای احساسات انسانی و ارزش جایگزینی تعیین می گردد. بنابراین آن می توانید یک کاندید ایده آل برای تحلیل موجی می باشد.

متاسفانه علیرغم بنیان ایده آل بیت کوین، من از زمان تاسیس بیت کوین تاکنون نتوانسته ام یک الگوی شتابدار تایید شده در آن ببینم. به همین دلیل، معرفی خدمات تحلیل بیت کوین را به تاخیر انداخته ام. لذا تا زمانیکه یک حرکت شتابدار تایید شده را ببینم و یا یک الگوی موجی سنتی (مثل تخت، زیگزاگ و مثلث) که بطور مناسبی توسط حرکت بعد تایید شده باشد، من درخصوص اینکه آیا می شود بیت کوین را با تئوری موجی تحلیلی کرد یا خیر، قضاوت نمی کنم.

 

Can Elliott Wave (or NEoWave) be used to analyze and predict cryptocurrency markets like Bitcoin?

Answer:

The best markets for Wave theory are those that are man-made and have perpetual life. Because agricultural products are nature-made and have limited shelf-life, they are NOT good candidates for Wave analysis.

On the other hand, Bitcoin is completely man-created, has no expiration date and its valuation is derived solely from human emotion and the perception of value; consequently, it SHOULD be an IDEAL candidate for Wave analysis.

Unfortunately, despite the “ideal foundation” of Bitcoin, I’ve yet to see a single CONFIRMED impulsive pattern form since its inception. For that reason, I’ve delayed the introduction of a Forecasting service on Bitcoin. Until I see confirmed impulsive price action – or any action that reflects traditional Wave patterns (Flats, Zigzags, Triangles), followed by proper confirmation – I will withhold judgment on whether Bitcoin can be predicted using Wave theory.

 

توضیحات بیشتر نویسنده: (کاربرد نئوویو در تحلیل بیت کوین)

یکی از سوالات رایج همیشه اینست که نئوویو در چه بازارهایی کاربرد دارد. در پاسخ بایستی گفت که با توجه به اینکه روش نئوویو بر مبنای قیمت و روانشناسی معامله گرا می باشد. تقریبا در همه بازارهایی که بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود کار برد دارد. از املاک و مستغلات تا دلار و طلا و کامودیتی ها و همچنین ارزهای دیجیتال می توان از این روش استفاده نمود.

سوال بعدی که معمولا مطرح می گردد اینست که در چه تایم فریمی می توان از آن استفاده نمود؟ بدلیل رفتار فرکتالی امواج و درجات مختلف آن عملا در همه تایم ها قابل استفاده می باشد. اما بدلیل پیچیدگی نمودار در تایم های پایین و قوانین سخت گیرانه نئوویو بهتر است این روش در تایم های بالا استفاده گردد. توصیه خود آقای نیلی اینست که از تایم روزانه پایین تر نروید.

 

تحلیل جامع نئوویو بیت کوین را می توانید در اینجا ملاحظه نمایید.

 

تحلیل نئوویو بیت کوین

 

جهت مطالعه مقالات بیشتر در زمینه نئوویو می توانید بخش آموزش را مطالعه نمایید.

همچنین علاقمندان می توانند بخش آموزش سایت آقای نیلی را نیز از این لینک ملاحظه نمایند.

 

امیدوارم مقاله “کاربرد نئوویو در تحلیل بیت کوین” برای شما مفید بوده باشد.

 

برای دریافت مطالب جدید می توانید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام شیراز نئوویو ما را همراهی نمایید.

موفق و پیروز باشید.

تلگرام شیراز نئوویو

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 42 ساله و ساکن شیراز. پس از 20 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

دیدگاهتان را بنویسید