قالب وردپرس افزونه وردپرس

تحلیل دلار ریال (۱)

تحلیل دلار ریال شماره (۱)

با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت شیراز نئوویو

در این مقاله قصد داریم چشم انداز جفت ارز ریال به دلار را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهیم. مثل همیشه سعی میکنم تحلیل از جنبه آموزشی و حاوی نکاتی مفید برای علاقمندان باشد. شایان ذکر است کلیه تحلیل های ارائه شده در سایت شیراز نئوویو صرفا جنبه آموزشی دارند و کسانی که قصد سرمایه گذاری و انجام معاملات واقعی دارند بایستی با ریسک و تحلیل خود اقدام به معامله نمایند. چرا که جهت انجام معامله به دو فاکتور مهم دیگر (اصول مدیریت سرمایه و استراتژی معاملاتی) بغیر از تحلیل نیاز هست که ما در اینجا بدان ها نمی پردازیم.

 

تحلیل بلند مدت

جهت تحلیل بلند مدت ابتدا از نمودار کش دیتای سالیانه دلار ریال شروع میکنیم.

هرچند ذکر این نکته ضروری است که در ایران با توجه به چند نرخی بودن دلار عملا نمودار واحد و مستدلی وجود ندارد ولی ما در اینجا از دیتای شرکت ره آورد نوین که شاید تنها دیتای قابل اعتماد باشد استفاده میکنیم که در هر صورت کلیات روند قیمتی را می توان از آن برداشت کرد.

همانطور که از نمودار مشخص است و همگی در جریان هستیم در سال های اخیر در دو مقطع جهش قیمت دلار را در ایران شاهد بودیم. اولین جهش مربوط به سال های ۹۰ تا ۹۲ بود و دومین جهش مربوط به سال ۹۷ در بین این دو جهش یک مقطع ۴ ساله هم آرامش نسبی را در بازار ارز داشته ایم. مطابق روش الیوت (نئوویو) می توان به شکل زیر شماره گذاری امواج را انجام داد.

امواج ایمپالس به صورت ۵ موج شماره گذاری می شوند که در نمودار سالیانه دلار تا کنون سه موج شکل گرفته است و درحال حاضر موج ۴ در حال شکل گیری می باشد. کاملا واضح است که یک موج ۵ از این ایمپالس باقی مانده که می تواند قیمت دلار را بمراتب بیش از ۱۹۰۰۰ تومان نماید ولی سوال اینجاست که این قضیه کی و به چه نحوی اتفاق می افتد. برای پاسخ به این سوال نیاز است که به شرح موج ۴ بپردازیم.

موج (۴)

موج های ۴ به موج تسویه حساب معروف می باشند و کسانی که در کف های قیمتی اقدام به خرید دلار کرده اند از انتهای موج ۳ اقدام به خروج از بازار و کسب سود می کنند. جالب اینجاست که افرادی عادی جامعه و کسانی که تجربه کافی در زمینه تحلیل بازار ندارند در همین نقطه (سقف موج ۳) اقدام بخرید می کنند چرا که همیشه در انتهای موج ۳ همه اخبار و رسانه ها هر روز خبر از افزایش نرخ می دهند گویی که این نرخ هیچگاه قرار نیست برگردد.

موج های ۴ از لحاظ زمانی حداقل به اندازه موج ۳ و معمولا بیش از ۲ برابر آن تایم مصرف می کنند. با دانستن این نکته می توان پی برد با توجه به اینکه موج ۳ حدود ۱٫۵ سال زمان برده است پس موج ۴ حداقل ۱٫۵ تا ۴ سال می تواند زمان ببرد. از لحاظ قیمتی هم موج ۴ معمولا به نسبت ۰٫۳۸ یا ۰٫۵ برابر موج ۳ را بازگشت می کند که قیمت ۱۰۸۰۰ و ۸۵۰۰ تومان می باشد که شاخه اول موج ۴ به اولین تارگت برخورد کرده است.

ساختار الگوی موج ۴ بایستی ۳ یا ۵ یا ۷ موجی باشد.با دانستن این موارد برای بررسی سناریوهای مختلف به تایم پایین تر می رویم.

 

تحلیل میان مدت

جهت تحلیل میان مدت از نمودار کش دیتای ماهیانه دلار ریال استفاده میکنیم.

با بررسی شاخه اول موج ۴ مشخص است که ساختاری ۳ موجی دارد و شاخه دوم نیز ۳ موجی است ولی زمانی کمتر از موج اول صرف کرده است. پس احتمال اینکه موج ۴ به صورت ۳ موجی باشد خیلی کم است و احتمالا با یک دیامتریک (۷ موجی) یا مثلث خنثی (۵ موجی) روبرو هستیم.

سناریو اول)

اگر موج ۴ را بصورت دیامتریک (۷ موجی) در نظر بگیریم موج سوم باید از ۱۵۵۰۰تومان تا ۱۰۸۰۰ تومان در بازه حدود ۶ ماهه نزول داشته باشد.

سناریو دوم)

اگر موج ۴ را بصورت مثلث خنثی (۵ موجی) در نظر بگیریم موج سوم باید از ۱۵۵۰۰ تا ۸۵۰۰ تومان نزول در بازه حداقل ۶ ماهه نزول داشته باشد.

اینکه کدام سناریو اتفاق بیافتد کاملا به شرایط سیاسی و اقتصادی و بازار بستگی دارد. در کارکشن ها با پیشرفت امواج شرایط مشخص تر خواهد شد لذا برای انتخاب سناریو اصلی بایستی تا تکمیل موج سوم و مشخص شدن کف آن صبر کرد. ولی چیزی که می توان با قطعیت گفت این است که اگر دلار به ۸۵۰۰ رسید بدون شک جای بسیار مناسبی جهت خرید می باشد.

 

تحلیل کوتاه مدت

جهت تحلیل کوتاه مدت  از نمودار کش دیتای هفتگی دلار ریال استفاده میکنیم.

هر دو سناریو فوق به خوبی در تصویر مشخص شده است. البته در هنگام تهیه این مقاله نمودار کمی آپدیت شده و قیمت تا ۱۳۵۰۰ کاهش داشته و می توان گفت موج سوم شروع شده است. در نظر داشته باشید در کارکشن ها همه شاخه ها نوسانی هستند و حداقل ۳ موج دارند. به همین دلیل هم هست که زمان بیشتری صرف می کنند. لذا انتظار داریم روند نزولی با شیب ملایم و بصورت نوسانی انجام شود.

 

آپدیت تحلیل (۱۳۹۸/۱۰/۰۷)

 

Dollar@W1 - Primary Analysis - Jan-27 1945 PM (1 day)

 

همانطور که در تحلیل چند ماه قبل گفته شده بود نمودار دلار ریال در یک موج ۴ قرار دارد که احتمال مثلث یا دیامتریک بودن آن بسیار زیاد هست. در تحلیل قبلی شاخه سوم از این موج هنوز شروع نشده بود و برای آن دو تارگت ۱۰۸۰۰ و ۸۵۰۰ در نظر گرفته شده بود. در نمودار جدید مشاهده میکنید موج C در قیمت ۱۰۹۰۰ یعنی صد تومان بالاتر از تارگت اول پایان یافته و در حال حاضر در موج D صعودی هستیم.

با توجه به زمان امواج نسبت به هم و همچنین نسبت های قیمتی فیبوناچی در حال حاضر احتمال مثلث بودن این الگو بیشتر به نظر می رسد.

پس با توجه به اهداف موج D نسبت به موج B دو تارگت برای آن می شود در نظر گرفت. اولین تارگت ۱۴۵۰۰ تومان می باشد که در این صورت مثلث ما تبدیل به یک مثلث انقباضی با تناوب استاندارد خواهد شد. دومین تارگت ۱۶۷۰۰ تومان می باشد که در آن صورت الگو یک مثلث انقباضی با تناوب معکوس خواهد شد. زمان احتمالی برای تارگت اول تا فروردین ۹۹ یعنی دو ماه دیگر می باشد و اگر الگو بخواهد تا تارگت دوم برود ۴ ماه دیگر زمان صرف خواهد کرد.( فعلا احتمال تارگت اول بیشتر است.)
پس از این موج صعودی یک حرکت نزولی در قالب موج E خواهیم داشت که در صورتیکه موج D در ۱۴۵۰۰ به پایان برسد هدف موج E قیمت ۱۲۲۰۰ تومان خواهد بود.

 

آپدیت تحلیل (۱۳۹۹/۰۱/۱۸)

 

Dollar@W1 - Primary Analysis - Apr-06 1051 AM (1 day)

 

در ادامه تحلیل قبلی، دلار در حال نزدیک شدن به تارگت مشخص شده دوم می باشد. با بررسی دقیقتر شاخه D بنظر می رسد یک الگوی دیامتریک الماسی در حال شکل گیری است که آخرین شاخه آن یعنی موج صعودی g باقیمانده است و احتمالا هدف پایانی آن بین ۱۶۵۰۰-۱۷۷۰۰ می باشد. زمان احتمالی برای این صعود در حدود ۱ ماه آینده می باشد. (نشانه پایان این موج صعودی یک حرکت شارپ نزولی ۱۵۰۰ تومانی می باشد.)

با توجه به اینکه الگوی بزرگتر را همچنان هم می توان مثلث یا دیامتریک یا حتی سیمتریکال درنظر گرفت، در حال حاضر بجای پیش بینی صرفا شاخه به شاخه با بازار جلو خواهیم رفت و با مشخص تر شدن شرایط نمودار تحلیل خود را آپدیت خواهیم نمود.

اما الگوی بزرگتر هر کدام از موارد گفته شده باشد، باز هم به احتمال فراوان یک موج نزولی در قالب موج E تا اهداف حدودی مشخص شده در نمودار (۱۲۲۰۰-۱۴۲۰۰) خواهیم داشت. که این موج نزولی می تواند خیلی کند و تا یک سال نیز زمان صرف نماید.

 

آپدیت تحلیل (۱۳۹۹/۰۴/۰۴)

Dollar@MN1 - Primary Analysis - Jun-24 1101 AM (1 day)

 

در ادامه تحلیل دلار با توجه به شکست پر قدرت مقاومت ۱۸۰۰۰ تومان تارگت ها و مقاومت های بعدی برای انتهای موج D فعال گردیده است. با توجه به ساختار موج D بنظر می رسد موج D می تواند یک دیامتریک پاپیونی باشد که انتهای موج e آن می تواند در ۱۹۸۶۰ تومان باشد و در حال حاضر خیلی به آن نزدیک هستیم. با توجه به اینکه هر کدام از شاخه های این دیامتریک تقریبا یک ماه زمان برده است و تشابهات زمانی بسیار خوبی بین امواج وجود دارد می توان انتظار داشت موج f و g هم در حدود ۱ ماه زمان صرف کنند. ( هرچند از نظر قانونی دو موج از دیامتریک می تواند زمانی کمتر یا بیشتر از بقیه امواج صرف نماید.)

پس می توان انتظار داشت از حوالی ۱۹۸۶۰ تومان دلار اصلاح موقتی حداکثر تا ۱۸۰۰۰ تومان در حدود ۱ ماه داشته باشد و پس از آن تا شهریور ماه مجدد صعودی را تا سطح ۲۲۵۰۰-۲۳۷۵۰ داشته باشد. باید توجه داشت بهترین نشانه پایان موج D شکست شارپ و سریع خط روند قرمز رنگ می باشد لذا تا زمانی که این اتفاق نیافتاده است همچنان روند کوتاه مدت دلار صعودی است. اما با توجه به نوع ساختار موج D که کاملا تصحیحی می باشد انتظار رشد دلار بیش از ۲۶۰۰۰ تومان دور از ذهن می باشد.

 

آپدیت تحلیل (۱۳۹۹/۰۵/۰۳)

Dollar@MN1 - Primary Analysis - Jul-25 1511 PM (1 day)

 

مطابق تحلیل ارائه شده قبلی دلار (صرافی ملی) به محدود ۲۳۰۰۰ تومان رسید و در این نقطه به مقاومت خود واکنش نشان داده است و تاسطح ۲۰۳۰۰ تومان نیز نزول داشته است. اما اگر به ساختار جدید چارت نگاهی بیاندازیم، بنظر می رسد موج (D) ما هنوز به اتمام نرسیده و این موج تاکنون صرفا موج e از دیامتریک پاپیونی را تکمیل کرده است. لذا در صورت صحت این فرض، انتظار داریم دلار ظرف یک ماه آینده روندی نوسانی به شکل مثلث یا فلت c ناقص داشته باید و در محدوده ۲۰۰۰۰-۲۲۰۰۰ در حال نوسان باشد و پس از آن مجدد صعودی برای رسیدن به محدوده ۲۳۰۰۰-۲۶۰۰۰ تومان (که در سقف کانال نیز می باشد) در حدود یک ماه (تقریبا تا آخر شهریور) داشته باشد.

پس از پایان موج D صعودی، انتظار نزولی برای موج E از دیامتریک بزرگتر را خواهیم داشت که تارگت های آن می تواند ۱۸۷۰۰ – ۱۶۹۰۰ یا ۱۵۳۰۰ تومان باشد و برای رسیدن به تارگت خودش زمانی در حدود ۷-۹ ماه نیاز خواهد داشت.

شایان ذکر است تا زمانی که دلار در کانال ۲۰۰۰۰ تومان باقی بماند و خط روند d-f شکسته نشود همچنان این سناریو به قوت خودت باقیست.

 

آپدیت تحلیل (۱۳۹۹/۰۶/۲۷)

 

Dollar@MN1 - Primary Analysis - Sep-17 0926 AM (1 day)

 

مطابق تحلیل ارائه شده قبلی دلار (صرافی ملی) چه از لحاظ زمانی و چه از نظر قیمتی با دقت خوبی به تارگت مشخص شده رسیده است. لذا انتظار داریم در این ناحیه بازار واکنش نشان دهد و در قالب یک موج E نزولی تا اهداف مشخص شده در نمودار داشته باشد. از نظر قیمتی سطح ۲۰۰۰۰ تومان که هم خط میدلاین کانال و هم یک عدد روانی است می تواند بهترین تارگت باشد اما قطعا با پیشرفت بازار بایستی با دقت بیشتری اهداف این موج را استخراج کرد. از نظر زمانی هم در حالت ایده آل در دیامتریک ها انتظار زمانی برابر با بقیه امواج یعنی حدود ۵ ماه را خواهیم داشت ولی همانطور که مستحضر هستید در دیامتریک ها دو موج می تواند زمانی خیلی کمتر یا بیشتر صرف نماید.

اما بهترین نشانه برای بازگشت بازار می تواند ریزش ۳ تا ۴ هزار تومانی دلار ظرف مهر ماه باشد چون اولین موج از الگوی جدید بایستی کاملا شارپ باشد. کاملا واضح هست که خرید دلار در این سطوح با ریسک بسیار بالایی روبرو خواهد بود اما فروش دلار کاملا به استراتژی شخصی مرتبط می باشد. بعضی ها علاقمند به فروش در سقف هستند که ریسک های خاص خودش را دارد و ممکن است دلار خودش را تا سطح ۲۹۰۰۰ تومان هم برساند و عده ای معتقد به دنبال کردن روند هستند که منتظر حرکت پسا الگویی و شکست سطح ۲۳۰۰۰ تومان و تایید ریزش می مانند.

 

آپدیت تحلیل (۱۳۹۹/۰۷/۱۷)

 

Dollar@MN1 - Primary Analysis - Oct-08 1459 PM (1 day)

 

با توجه به شکست خط بالایی کانال دو ساله توسط دلار احتمال اینکه موج آخر از دیامتریک نیز بخشیزه شده باشد بسیار زیاد می باشد لذا احتمال صعود دلار تا ۳۲۰۰۰ تومان نیز وجود دارد ولی این حرکت  بایستی آخر ایستگاه این موج صعودی باشد. در صورت صعود بیش از این مقدار دیگر بایستی در سناریو این موج تجدید نظر گردد و شرایط دیگر را نیز بررسی نمود. همچنان ریسک خرید دلار بسیار بالاست و بهترین نشانه برای پایان این روند صعودی شکست خط قرمز رنگ دیامتریک و افت یکباره ۳ هزار تومانی دلار می باشد.

 

امیداورم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. موفق و پیروز باشید.

 

 

برای اطلاع از بروزرسانی تحلیل ها و مطالب آموزشی می توانید در کانال تلگرام سایت عضو گردید.

 

افشای ریسک :
مطابق اصول مدیریت سرمایه، بازارهای مالی همواره با ریسک و احتمال همراه می باشند لذا هرکس بایستی با تحلیل و مسوولیت خود به معامله بپردازد.

 

پیروز و سربلند باشید .

 

امتیاز کاربران
[تعداد: 5 میانگین: 5]

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

۱۸ دیدگاه

 1. مجید پیمانی منش

  با عرض سلام؛ تحلیل و پیش بینی تون انطباق خیلی خوبی با آنچه که تاکنون (۲۹ تیرماه ۱۳۹۸) در مورد دلار/ریال اتفاق افتاده داره که جای تحسین داره.

 2. جواد حیدریان

  ضمن تشکر از تحلیل های دقیق شما سوال اینکه در شرایط ثبات نسبی ارز و طلا حالا بهترین بازار برای سرمایه گذاری چی میتونه باشه؟

  • نادر برادری

   سپاس از توجه شما
   این سوال یک سوال کلی است. ما همیشه با بحث بازارهای موازی مواجه هستیم. مسکن، ارز، طلا ، بورس و ….. همواره با یک تقدم و تاخر در دوره رونق و رکود روبررو هستند. لذا در هر مقطع زمانی یکی از این بازارها بازدهی بیشتر از بقیه دارد. در مقطع کنونی شاید بورس یکی از بهترین انتخاب ها باشد. هرچند که به عقیده من در صورتیکه دلار مطابق سناریو دوم تحلیل تا سطح ۸۵۰۰ تا ۹۰۰۰ برسد می تواند سرمایه گذاری کم ریسکی باشد.
   موفق باشید.

 3. درود جناب برادری نوروز خجسته باد..من تازه با سایت شما اشنا شدم….خسته نباشید میگم خدمت شما….سوالی داشتم.با توجه به اینکه به پایان مارس نزدیک هستیم.وقیمت دلار بالای عدد مهم۱۵۴۰۰ قرار دارد.و به احتمال قوی بالای ان هم کلوز ماهیانه میکند….باز هم به مثلث انقباضی با تناوب معکوس اعتقاد دارید.و منتظر یه لگ نزولی برای تکمیل موجE هستید..چه تارگتی؟…با توجه به شتاب موج فعلی.که حتی نزدیک تارگت دوم(۱۶۷۰۰) را در تایم زون تارگت اول دیده.(فروردین۹۹)باز هم منتظر یک کارکشن نزولی دیگر هستید….ایا میشود این شتاب صعودی در دلار نقدی را یک ایمپالس پر قدرت نامید…و شکست سیاستهای اقای همتی..و روز از نو روزی از نو نامید….ببخشید که طولانی شد…

  • نادر برادری

   درود و سپاس
   سال نو شما هم مبارک. امیدوارم سال خوبی داشته باشید.
   بله همچنان تحلیل معتبر می باشد و ناحیه موقتی دوم در حوالی ۱۶۷۰۰ بسیار نقطه مناسبی جهت بازگشت دلار می باشد. فقط به این نکته توجه کنید قیمت های این تحلیل برمبنای صرافی ملی هست لذا قیمت نقدی بازار ممکن است کمی متفاوت باشد. درخصوص میزان بازگشت موج E پس از تکمیل شاخه D بهتر می توان نظر داد ولی بصورت حدودی حوالی ۱۳۰۰۰ تومان خواهد بود. لذا هنوز به شروع یک حرکت ایمپالس در دلار معتقد نیستم.
   جهت دریافت آپدیت تحلیل می توانید از کانال تلگرام سایت استفاده نمایید.
   آیدی تلگرام [email protected] می باشد همچنین لینک کانال در بالای صفحه سایت نیز می باشد.
   موفق و پیروز باشید.

   • سپاس از پاسخگویی سریع و به موقع شما….

   • درود….بله عضو تلگرام شدم ممنون از شما…بهترین دیتا برای دلار ریال را از کجا بگیرم….خودم قبلا از رسا استفاده کردم . الان نمیدونم دیتای خوبی داره یا نه..میشه بفرمایید دیتای دلار ریال رو از کجا میگیرید و کجا رو پیشنهاد میدین

    • نادر برادری

     درود
     بنظر من بهترین دیتای دلار را رسا و آساک دارند. که قیمت دلار نقدی بازار رو هم در اختیار شما می گذارند. من بشخصه از دیتای ره آورد ۳۶۵ استفاده میکنم که بر مبنای صرافی ملی است و برای من که دید بلند مدت نسبت به دلار دارم کفایت می کند ولی برای معاملات کوتاه مدت تر و دیتای دقیق تر بنظرم رسا و آساک بهتر هستند.
     موفق باشید

   • جسارتا جناب مهندس میشه کارکشن بلند مدت رو اینجوری دید…هر چند با واقعیتهای بنیادین همخوانی ندارد…….هر کاری کردم عکس بزارم نشد…لینک گزاشتم
    https://www.tradingview.com/x/RMfmvXEW

    • نادر برادری

     خیر کارکشن دلار دیگه نمی تواند اینقدر نزول کند! کارکشن دلار بنظر یک مثلث یا دیامتریک هست. می تونید تحلیل دلار را در سایت مطالعه نماببد.

     • سپاس
      دیامتریک هم که باشد هدفی زیره بزرگترین کارکشن(۹۸۰۰) دارد…

     • نادر برادری

      نه لزوما می تواند دیامتریک الماسی باشد. همانطور که در تحلیل می بینید کف موج A در ۹۸۰۰ لحاظ نشده است.
      ضمن اینکه با توجه به شباهت زمانی و قیمتی و کانال موازی احتمال سیمتریکال هم وجود دارد.

     • بینهایت سپاس….بنازم به این سرعت عمل در پاسخگویی به سوالات ….بنده اگر میدونستم اصلا از سایت بیرون نمیرفتم .دس خوش.امیدوارم همیشه با صلابت باشید..اخرین ابدیت چارت ژانویه بوده قیمت۱۲۹۵۰ اگر مقدور هست در پایان مارس چارت ابدیت شده با الترناتیوهای مد نظر حضرت العالی را ببینیم بینهایت ممنون میشم از شما…بر اساس سوینگهای شکل گرفته در ۶ماه گزشته کلوز ماهیانه زیر لایه حمایتی۱۴۳۰۰الی۱۴۷۰۰(قیمت بر اساس سبزه میدان)به شدت سخت.و خود تریگر رسیدن قیمت به ۱۳۰۰۰ تومان میباشد…که شرایط بنیادین ریزشها را محتمل نمیداند.تازه بر اساس این قیمتها چرخ صنایع دلار محور راه افتاده.و سهامداران را روزبه روز خوشحالتر میکند.در یکسال گزشته تنها کالایی (اگر دلار را کالا بدانیم)که گران نشده همین دلار است.حتی نان که به ثبات قیمت شهره عام و خاص بود سال۹۸ دوبار نوسان مثبت داشته….همچین کلوز ماهیانه بالای عدد مهم۱۵۴۰۰ که تراز سل و بای بر اساس سوینگهای شکل گرفته است.میگوید الان دیگر نوبت دلار است….ببخشید پر حرفی کردم.ده سال پیش قرار بود خدمت شما موجشماری رو اموزش ببینم اما قسمت نشد.در این بازار مکاره اسیر پروپاگاندای عده ای الیوت نما شدیم.به دانش پذیران اکیدا توصیه میکنم.اگر انرژی و علاقه یادگیری نیوویو را دارید ضمن بررسی اساتید دیگر.به اسانی از جناب مهندس برادری نگزرید.بسیار لیبل گزاریشون مرتب و دقیق هست…به امید دیدار

     • نادر برادری

      از لطف شما بسیار سپاسگذارم. انشالا تحلیل دلار بزودی آپدیت خواهد شد.

 4. در مورد کف موجA که در ۹۸۰۰ قرار ندادین..باید عرض کنم.این وجه تمایز یک مستر نیوویو است با دیگران.که در اینجا انتهای سیکل قیمتی را انتهای موج نمیداند..افرین برشما…خواستم زیر همان کامنت شما.نظر بدم اما بسته بود….باز هم ببخشید پر حرفی کردم.اگر مایل باشین.در کنار کانال تلگرامی شما یک گروه تلگرامی هم داشته باشین برای بحث و تبادل نظر.باز هم هر طور جنابعالی صلاح میدانید.چون شما صاحبخانه هستید و ما مهمان ناخوانده……خداوند به شما عزت بدهد

  • نادر برادری

   سپاس از لطف شما و ممنون بابت پیشنهادتون. فعلا متاسفانه بدلیل کمبود وقت بنده و حجم مراجعات و همچنین اینکه برروی چند پروژه نرم افزاری جدید در زمینه نئوویو مشغول کار هستم امکان راه اندازی کانال تلگرامی امکان پذیر نمی باشد انشالا در آینده اگر فرصتی بود حتما.
   موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

Neowave-Course-popup1