قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / تحلیل بورس ایران / تحلیل حتاید (۱)
Stock-Analysis-Page

تحلیل حتاید (۱)

تحلیل سهم حتاید شماره (۱)

با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت شیراز نئوویو

در این مقاله قصد داریم چشم انداز سهم تاید واتر خاورمیانه را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهیم. مثل همیشه سعی میکنم تحلیل از جنبه آموزشی و حاوی نکاتی مفید برای علاقمندان باشد. شایان ذکر است کلیه تحلیل های ارائه شده در سایت شیراز نئوویو صرفا جنبه آموزشی دارند و کسانی که قصد سرمایه گذاری و انجام معاملات واقعی دارند بایستی با ریسک و تحلیل خود اقدام به معامله نمایند. چرا که جهت انجام معامله به دو فاکتور مهم دیگر (اصول مدیریت سرمایه و استراتژی معاملاتی) بغیر از تحلیل نیاز هست که ما در اینجا بدان ها نمی پردازیم.

تحلیل بلند مدت

جهت تحلیل بلند مدت ابتدا از نمودار کش دیتای ماهیانه (تعدیل نشده) سهم حتاید شروع میکنیم.

htied-U@Y1 - Primary Analysis - Jun-02 1537 PM (1 day)

 

همانطور که در نمودار ملاحظه می کنید سهم حتاید از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۸ در یک الگوی اصلاحی به شکل مثلث خنثی با تناوب معکوس بوده است که از ابتدای سال ۹۸ موفق شده در قیمت ۵۰۰ تومان از این مثلث ۱۵ ساله خارج شود و روند و الگوی جدیدی را در این سهم رقم بزند. در یک سال اخیر این روند جدید توانسته مقاومت ۱۵ ساله سهم در ۲۳۰۰ تومان را نیز بشکند و در حال حاضر مشغول پولبک زدن به آن می باشد. جهت بررسی بیشتر این الگو از تایم پایین تر استفاده می کنیم.

htied-U@MN6 - Primary Analysis - Jun-02 1653 PM (1 day)

در نمودار کش دیتای شش ماهه مشخص است که الگوی جدید با یک حرکت شارپ به قیمت ۱۸۰۰ تومان رسیده است و بدلیل عدم تکمیل الگو فعلا برچسب خاصی برای آن انتخاب نمی کنیم چون می توان آن را موج (۱ یا A) نامید. اما چیزی که مشخص است پس از یک حرکت شارپ سهم در یک الگوی کارکشن بوده است که در این تایم فریم بنظر می رسد بشکل یک الگوی فلت ناقص غیر عادی می باشد و انتهای آن می تواند از ۱۸۹۰ تا ۱۵۶۰ تومان باشد. جهت بررسی این کارکشن بازهم به تایم پایین تر می رویم.

تحلیل میان مدت

جهت تحلیل میان مدت از نمودار کش دیتای ماهیانه (تعدیل نشده) حتاید استفاده میکنیم.

htied-U@MN1 - Alternate 1 - Jun-02 1725 PM (1 day)

در این تایم فریم ریز موج های شاخه اول نمایان هستند که احتمال الگوی تصحیحی را بیشتر می کند لذا برچسب شاخه اول را A قرار می دهیم. اما پس از آن کارکشنی در قالب موج (B) آغاز شده است که مطابق تحلیل در این تایم فریم به احتمال زیاد یک مثلث خنثی با تناوب استاندارد می باشد و در حال حاضر در شاخه E آن می باشیم. (نکته: در مثلث های خنثی موج c خودش هم می تواند هر نوع مثلثی باشد)

انتهای ایده آل این موج E نیز در قیمت ۱۹۲۶ تومان می باشد که آن را تاچ نموده است. لذا انتظار داریم پس از پایان این الگو الگوی صعودی بعدی در قالب موج C آغاز گردد که اهداف آن در نمودار مشخص شده است. تنها در صورت شکست سطح ۱۶۰۰ تومان که هم نسبت ۱۰۰% فیبو و هم خط پایینی کانال می باشد، این شمارش نیاز به بازنگری دارد.

تحلیل کوتاه مدت

جهت تحلیل کوتاه مدت از نمودار کش دیتای هفتگی حتاید استفاده میکنیم.

htied-U@W1 - Primary Analysis - Jun-02 1746 PM (1 day)

در این تایم فریم نیز شرایط کارکشن موج B بررسی گردیده که شرایط برای الگوی مثلث خنثی مهیا می باشد ولی ذکر این نکته ضروری است تشخیص الگوهای کارکشن تا قبل از پایان الگو کار بسیار سخت و با ریسک همراه می باشد لذا بایستی انتظار سناریوهای دیگر را نیز برای این کارکشن داشت. مهمترین حمایت سهم در سطح ۱۶۰۰ تومان قرار دارد که در صورت حفظ شدن هیچ مشکلی در سر راه تحلیل نخواهد بود. جهت اطمینان بیشتر نمودار تعدیل شده سهم حتاید نیز در تایم هفتگی بررسی گردیده است.

 

در نمودار تعدیل شده هفتگی سهم دو سناریو زیر را برای کارکشن موج (B) می توان در نظر گرفت:

htied@W1 - Primary Analysis - Jun-02 2234 PM (1 day)

مطابق تحلیل ارائه شده در نمودار تعدیل شده موج (B) به صورت یک دیامتریک قابل شمارش می باشد که در حال حاضر در موج G آن هستیم و با تکمیل آن حداکثر تا ۱۷۰۰ تومان بایستی شاهد صعود شارپی آن تا اهداف ۶۰۰۰ یا ۱۰۰۰۰ تومان باشیم. از نظر زمانی نیز این صعود می تواند زمانی در حدود ۶ تا ۱۰ ماه صرف نماید.

htied@W1 - Jun-02 1751 PM (1 day)

همچنین در نمودار تعدیل شده این کارکشن را بصورت سیمتریکال نیز می توان شمارش کرد که در این صورت نیز بعد از یک صعود موقت تا ۳۲۰۰ تومان در قالب موج H، مجدد اصلاح کوتاهی تا ۲۴۰۰ تومان در قالب موج I خواهیم داشت و پس از آن صعود شارپی سهم شروع خواهد شد.

نتیجه گیری :

با توجه به تحلیل ارائه شده و در نظر گرفتن سناریوهای متفاوت بنظر می رسد سهم حتاید در قیمت ۱۹۰۰ تومان فعلی در نقطه کم ریسکی قرار داد و اهداف آن ظرف ۶ تا ۱۰ ماه آینده می تواند ۶۰۰۰ – ۱۰۰۰۰ و حتی ۱۸۰۰۰ تومان باشد. حد ضرر این تحلیل ۱۵۰۰ تومان  که کف حمایتی بسیار مهمی است ( در صورت شکست می تواند روند سهم در میان مدت را کلا نزولی کند) و همچنین حداقل نسبت ریوارد به ریسک آن ۱۰ می باشد که نسبت بسیار مناسبی است. از نظر بنیادی نیز این سهم با P/E برابر با ۱۵ در برابر P/E گروه ۸۵ شرایط مناسبی را تجربه می کند و امید هست که این سهم (و همچنین کل گروه حمل و نقل با لیدری حکشتی) امسال از سهم های خوب و شگفتی ساز بازار گردند.

موفق و پیروز باشید.

امتیاز کاربران
[تعداد: 1 میانگین: 5]

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

مطلب پیشنهادی

Neowave-Analysis1

تحلیل جم پیلن (۱)

سهم جم پیلن با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت شیراز نئوویو …

۶ دیدگاه

 1. سلام
  مگر تعدیل نمودار برای نئوویو لازم نیست؟

  • نادر برادری

   سلام بر شما

   تحلیل های نئوویو بیشتر برروی نمودارهای تعدیل شده انجام می شود ولی الزامی نیست. ضمن اینکه خود اقای نیلی در یکی از پرسش ها در این زمینه عنوان میکنن گپ های ناشی از افزایش سرمایه و سود نقدی مشکلی جهت تحلیل موجی ایجاد نمی کنند. ترجمه مقاله مربوطه در سایت موجود می باشد

   • سوال دیگه ای که داشتم، البته مربوط به این سهم نمیشه
    در مورد شاخص کل هست
    اصلاحی که این چند هفته انجام شد رو نمیشه زیگزاگ گرفت چون قوانین زمانی رو رعایت نکرده و موج b خیلی کوتاهی داره و احتمال فلت شدن هم کمه
    به نظرتون نمیتونه یه الگوی دیامتریک شروع شده باشه؟
    یا از تاریخ ۲/۱۶ به صورت دیامتریک پاپیونی که الان در موج f باشیم
    یا از تاریخ ۲/۲۲ به صورت دیامتریک الماس که الان در موج d باشیم
    در کل فکر نمیکنم اصلاح تموم شده باشه، چون واقعا موج اصلاحی از لحاظ زمانی خیلی کوتاهه.
    ممنون از پاسخگویی شما

    • نادر برادری

     درخصوص شاخص کل قطعا اصلاح هنوز تموم نشده و چون زمان بسیار کمی صرف کرده است. با عضویت در کانال تلگرام سایت می تونید تحلیل شاخص کل را ملاحظه بفرمایید. @shirazneowave

 2. سلام وقت بخیر
  منفی های اخیر سهم، پولبک به سقف تعدیل نشده ۲۳۰۰ محسوب میشه و تحلیل های فوق همچنان معتبره؟

دیدگاهتان را بنویسید