چهارشنبه , ۲ مهر ۱۳۹۹
قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / تحلیل بورس ایران / تحلیل ونوین (۱)

تحلیل ونوین (۱)

سهم ونوین

با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت شیراز نئوویو

در این مقاله قصد داریم وضعیت سهم ونوین را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهیم. مثل همیشه سعی میکنم تحلیل از جنبه آموزشی و حاوی نکاتی مفید برای علاقمندان باشد. شایان ذکر است کلیه تحلیل های ارائه شده در سایت شیراز نئوویو صرفا جنبه آموزشی دارند و کسانی که قصد سرمایه گذاری و انجام معاملات واقعی دارند بایستی با ریسک و تحلیل خود اقدام به معامله نمایند. چرا که جهت انجام معامله به دو فاکتور مهم دیگر (اصول مدیریت سرمایه و استراتژی معاملاتی) بغیر از تحلیل نیاز هست که ما در اینجا بدان ها نمی پردازیم.

تحلیل بلند مدت

جهت تحلیل بلند مدت از کش دیتای شش ماهیانه ونوین استفاده می کنیم. علیرغم اینکه سناریوهای مختلفی در این تایم فریم میشه در نظر گرفت ولی با توجه به سرعت و قدرت حرکت صعودی شروع شده از قیمت ۱۰۰ تومان در تاریخ تیرماه ۹۷ ، که نسبت به همه کارکشن های الگوی قبلی قیمتی بیشتر و زمانی کمتر صرف کرده است می توان این نقطه را شروع یک الگوی جدید در نظر گرفت.

بطور واضح در اولین شاخه این حرکت صعودی با یک الگوی سه موجی تصحیحی روبرو بودیم که در قیمت ۴۹۰ تومان با عرضه های حقوقی “وساخت” این الگو پایان یافت و شاهد افت قیمت سهم بودیم. پس با اطمینان می توان گفت شاخه اول الگو پایان یافته و در شاخه دوم هستیم که برای بررسی دقیقتر آن به تایم فریم پایین تر می رویم. بطور تقریبی با توجه به نسبت های فیبوناچی روند حرکتی و قیمت های آتی سهم را ملاحظه میکنید.

VANOVIN_Sh-M@MN6 - Primary Analysis - Jan-28 1213 PM (1 day)

تحلیل میان مدت

جهت بررسی دقیقتر این الگو از تایم ماهیانه استفاده میکنیم. در این تایم فریم همانطور که مشاهده میکنید با سه شاخه که همگی ساختاری سه موجی دارند روبرو هستیم که آنها را با برچسب A,B,C نامگذاری کردیم. لذا سناریویی که می توان برای این الگو درنظر گرفت به صورت یک الگوی دیامتریک است. که بایستی پس از تکمیل موج D شاهد صعود سهم برای تشکیل موج E تا ۶۶۷ تومان یا ۸۱۳ تومان باشیم. اما از لحاظ زمانی موج D بنظر می رسد همچنان تمام نشده و شاید ظرف دو ماه آینده به پایان برسد.

 

VANOVIN_Sh-M@MN1 - Primary Analysis - Jan-28 1213 PM (1 day)

تحلیل کوتاه مدت

جهت تحلیل دقیقتر موج D از تایم فریم ۲ هفتگی استفاده میکنیم. بنظر میاد الگوی درحال تشکیل یک مثلث انقباضی با تناوب معکوس باشد. در اینصورت موج d از مثلث بایستی در محدوده ۴۰۰-۴۴۰ به پایان برسد و پس یک نزول کوتاه مدت برای شاخه e موج صعودی سبز رنگ آغاز گردد.

vnovin@W2 - Primary Analysis - Jan-28 1330 PM (1 day)

نتیجه گیری :

با توجه به تحلیل ارائه شده انتظار داریم ونوین از محدوده ۳۴۰-۳۷۰ تومان  تا حد سود ۶۷۰-۸۱۳ تومان  رشد نماید. حد ضرر آن ۲۹۵ تومان  و نسبت سود به ضرر (۴) می باشد. زمان پایان موج D حدودا دو ماه و پایان موج E تقریبا ۶ ماه زمان نیاز دارد.

 

آپدیت تحلیل (۱۳۹۹/۰۲/۰۴)

 

vnovin@W1 - Primary Analysis - May-03 2333 PM (1 day)

مطابق انتظار سهم به تارگت مشخص شده رسید و حتی از آن هم فراتر رفته و سقف کانال تاریخی نیز شکسته شده لذا می توان با تریل استاپ همچنان با بازار همراه شد و حتی تا اهداف بالاتری نیز با این سهم بود و از سود آن بهره مند شد. ( توجه فرمایید نمودار فوق متعلق به قبل از افزایش سرمایه ونوین می باشد لذا اعداد بایستی تعذیل گردد.)

 

برای اطلاع از بروزرسانی تحلیل ها و مطالب آموزشی می توانید در کانال تلگرام سایت عضو گردید.

 

افشای ریسک :
مطابق اصول مدیریت سرمایه، بازارهای مالی همواره با ریسک و احتمال همراه می باشند لذا هرکس بایستی با تحلیل و مسوولیت خود به معامله بپردازد.

 

پیروز و سربلند باشید .

امتیاز کاربران
[تعداد: 2 میانگین: 5]

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

مطلب پیشنهادی

Tepix-page1

تحلیل شاخص کل

  تحلیل جامع شاخص کل با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت …

دیدگاهتان را بنویسید