تحلیل نئوویو ونوین (1)

تحلیل ونوین (1)

تحلیل سهم ونوین (بانک اقتصاد نوین)

 

در این مقاله قصد داریم وضعیت سهم ونوین (بانک اقتصاد نوین) را به روش نئوویو مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهیم. مثل همیشه سعی میکنم تحلیل از جنبه آموزشی و حاوی نکاتی مفید برای علاقمندان باشد. شایان ذکر است کلیه تحلیل های ارائه شده در سایت شیراز نئوویو صرفا جنبه آموزشی دارند و کسانی که قصد سرمایه گذاری و انجام معاملات واقعی دارند. بایستی با ریسک و تحلیل خود اقدام به معامله نمایند. چرا که جهت انجام معامله به دو فاکتور مهم دیگر (اصول مدیریت سرمایه و استراتژی معاملاتی) بغیر از تحلیل نیاز هست. که ما در اینجا بدان ها نمی پردازیم.

 

تحلیل بلند مدت

جهت تحلیل نئوویو بلند مدت از کش دیتای شش ماهیانه ونوین استفاده می کنیم. علیرغم اینکه سناریوهای مختلفی در این تایم فریم می توان در نظر گرفت. ولی با توجه به سرعت و قدرت حرکت صعودی شروع شده از قیمت 100 تومان در تاریخ تیرماه 97، که نسبت به همه کارکشن های الگوی قبلی قیمتی بیشتر و زمانی کمتر صرف کرده است می توان این نقطه را شروع یک الگوی جدید در نظر گرفت.

بطور واضح در اولین شاخه این حرکت صعودی با یک الگوی سه موجی تصحیحی روبرو بودیم. که در قیمت 490 تومان با عرضه های حقوقی “وساخت” این الگو پایان یافت. و شاهد افت قیمت سهم بودیم. پس با اطمینان می توان گفت شاخه اول الگو پایان یافته و در شاخه دوم هستیم. که برای بررسی دقیقتر آن به تایم فریم پایین تر می رویم. بطور تقریبی با توجه به نسبت های فیبوناچی روند حرکتی و قیمت های آتی سهم را ملاحظه میکنید.

 

تحلیل نئوویو ونوین (1)

 

تحلیل میان مدت

جهت بررسی دقیقتر این الگو از تایم ماهیانه استفاده میکنیم. در این تایم فریم همانطور که مشاهده میکنید با سه شاخه که همگی ساختاری سه موجی دارند روبرو هستیم. که آنها را با برچسب A,B,C نامگذاری کردیم. لذا سناریویی که می توان برای این الگو درنظر گرفت به صورت یک الگوی دیامتریک است. که بایستی پس از تکمیل موج D شاهد صعود سهم برای تشکیل موج E تا 667 تومان یا 813 تومان باشیم. اما از لحاظ زمانی موج D بنظر می رسد همچنان تمام نشده و شاید ظرف دو ماه آینده به پایان برسد.

 

تحلیل نئوویو ونوین (بانک اقتصاد نوین)

 

تحلیل کوتاه مدت

جهت تحلیل دقیقتر موج D از تایم فریم 2 هفتگی استفاده میکنیم. بنظر میاد الگوی درحال تشکیل یک مثلث انقباضی با تناوب معکوس باشد. در اینصورت موج d از مثلث بایستی در محدوده 400-440 به پایان برسد. و پس یک نزول کوتاه مدت برای شاخه e موج صعودی سبز رنگ آغاز گردد.

 

تحلیل نئوویو ونوین (بانک اقتصاد نوین)

 

نتیجه گیری :

با توجه به تحلیل ارائه شده انتظار داریم ونوین از محدوده 340-370 تومان  تا حد سود 670-813 تومان  رشد نماید. حد ضرر آن 275 تومان  و نسبت سود به ضرر (4) می باشد. زمان پایان موج D حدودا دو ماه و پایان موج E تقریبا 6 ماه زمان نیاز دارد.

 

آپدیت تحلیل (1399/02/04)

 

مطابق انتظار سهم به تارگت مشخص شده رسید. و حتی از آن هم فراتر رفته و سقف کانال تاریخی نیز شکسته شده است. لذا می توان با تریل استاپ همچنان با بازار همراه شد. و حتی تا اهداف بالاتری نیز با این سهم بود و از سود آن بهره مند شد. ( توجه فرمایید نمودار فوق متعلق به قبل از افزایش سرمایه ونوین می باشد. لذا اعداد بایستی تعدیل گردد.)

 

vnovin@W1 - Primary Analysis - May-03 2333 PM (1 day)

 

افشای ریسک :
با توجه به ماهیت آموزشی سایت شیرازنئوویو، کلیه تحلیل ها صرفا از منظر آموزشی ارائه می گردد. لذا به هیچ عنوان توصیه ای به خرید یا فروش نمی باشد.

 

برای دریافت مطالب جدید می توانید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام شیراز نئوویو ما را همراهی نمایید.

موفق و پیروز باشید.

 

تلگرام شیراز نئوویو

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 42 ساله و ساکن شیراز. پس از 20 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

6 دیدگاه

  1. سلام ممنون بابت تحلیل فوق العادتون. جناب برادری در رابطه با حرکات پسا الگویی آیا زمانی این حرکات معتبرند که الگو تموم شده باشه؟ مثلا در الگوی اصلاح دوگانه برای اصلاح استاندارد اول باید حرکت پسا الگویی مشاهده بشه یا به دلیل اینکه اون الگو پایان اصلاح نیست و بعد اون X موج داریم قوانین حرکت پسا الگویی معتبر نیست؟ پیشاپیش ممنونم از توجه و پاسخگوییتون

  2. بله میدونم فقط گفتم تحلیلی که دادید رو آپدیت کنید،ممنون

  3. سلام ببخشید ممکنه زحمت بکشید تحلیل نماد ونوین رو آپدیت کنید

دیدگاهتان را بنویسید