تحلیل نئوویو سهم ذوب شماره (1)

تحلیل ذوب (1)

تحلیل سهم ذوب شماره (1)

 

در این مقاله قصد داریم چشم انداز سهم ذوب آهن اصفهان را به روش نئوویو مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهیم. مثل همیشه سعی میکنم تحلیل از جنبه آموزشی و حاوی نکاتی مفید برای علاقمندان باشد. شایان ذکر است کلیه تحلیل های ارائه شده در سایت شیراز نئوویو صرفا جنبه آموزشی دارند. و کسانی که قصد سرمایه گذاری و انجام معاملات واقعی دارند بایستی با ریسک و تحلیل خود اقدام به معامله نمایند. چرا که جهت انجام معامله به دو فاکتور مهم دیگر (اصول مدیریت سرمایه و استراتژی معاملاتی) بغیر از تحلیل نیاز هست. که ما در اینجا بدان ها نمی پردازیم.

 

تحلیل بلند مدت

جهت تحلیل بلند مدت ابتدا از نمودار کش دیتای ماهیانه ذوب شروع میکنیم.

ذوب تقریبا از دو سال پیش از قیمت 37 تومان استارت یک حرکت صعودی را تا قیمت 217 تومان زده است. که حدود 6 ماه زمان برده است. با توجه به اینکه تعیین ساختار این شاخه با اطمینان امکانپذیر نیست. لذا هر دو احتمال (5: یا 3:) را برای آن در نظر می گیریم. جهت توضیح بیشتر براحتی می توان این شاخه را یک ایمپالس با 5 ممتد و بخشیزه درنظر گرفت. که تقریبا اکثر قوانین را نیز پاس می کند. ولی تنها مشکل آن کراس خط روند 2-4 توسط موج 5 می باشد. ولی شارپ بودن این شاخه و اصلاح کمتر از 38% توسط کارکشن بعدی همچنان احتمال سناریو ایمپالس را بیشتر می کند.

اما پس از این شاخه صعودی ظرف 18 ماه گذشته سهم ذوب در یک روند خنثی و نوسانی (حتی شاید خسته کننده برای سهامدارانش) گرفتار شده بود. که تقریبا 38% موج قبل را بازگشت نموده است. با بررسی این کارکشن می توان آن را بصورت یک الگوی سیمتریکال (9 موجی) در نظر گرفت. تشابهات زمانی و قیمتی امواج و همچنین حرکت ساید در یک کانال موازی می تواند تایید کننده این سناریو باشد.

تنها نکته ای که باقی می ماند. اینست که موج (i) از سیمتریکال آیا پایان یافته یا خیر؟ اگر پایان یافته باشد که طی هفته ای آتی ذوب بایستی به سرعت سقف کانال در 360 تومان را بشکند. و به صعود ادامه دهد. در غیر اینصورت ممکن است موج (i) بصورت یک فلت ناقص غیر عادی یا فلت جاری باشد و با نزولی موقت تا حداکثر 280 تومان به این شاخه نیز پایان دهد.

پس بطور کلی در این تایم فریم اگر شاخه اول رو A بنامیم و بخش نوسانی را موج B قرار دهیم. در صورت اتمام موج B انتظار شروع یک روند صعودی بلند مدت را در سهم ذوب خواهیم داشت. همانطور که در تصویر مشخص است شکست سطح 360 تومان که خط بالایی کانال می باشد تا حد زیادی این سناریو را تایید می کند.

 

تحلیل نئوویو سهم ذوب شماره (1)

 

تحلیل میان مدت

جهت تحلیل میان مدت از نمودار کش دیتای هفتگی ذوب استفاده میکنیم.

در نمودار هفتگی انتهای امواج را با دقت بیشتری می توان تعیین کرد. با توجه به سناریوی موج A و B که در تایم بالا بدست آوردیم. انتظار یک موج c صعودی را داریم که چون موج B تقریبا 3 برابر موج A زمان برده است. پس می توان انتظار داشت کل موج C نصف این دو موج یعنی حدود 1 سال زمان ببرد. و از نظر قیمتی حداقل هدف در نسبت 0.618 فیبو یعنی 560 تومان و ایده آل ترین تارگت هم در نسبت 100% فیبو یعنی در 1029 تومان می باشد. اهداف قیمتی و زمانی به صورت یک مربع سبز رنگ مشخص شده است. و تا زمانی که ذوب حوالی فلش سبز رنگ صعود نماید می توان به اهداف قیمتی و زمانی اطمینان داشت.

جهت تایید الگوی سیمتریکال نیاز است حرکت پس از الگو بزرگتر و سریعتر از شاخه H (بزرگترین کارکشن الگو) باشد. که این مورد بوسیله دو مستطیل آبی رنگ مشخص شده است. البته در صورتیکه موج (I) هنوز تمام نشده باشد نیاز است کمی این مستطیل به سمت راست و در انتهای موج (I) شیفت داده شود.

 

تحلیل نئوویو سهم ذوب شماره (1)

 

تحلیل کوتاه مدت

جهت تحلیل کوتاه مدت از نمودار کش دیتای روزانه ذوب استفاده میکنیم.

در نمودار روزانه بخش انتهایی موج B را با دقت بیشتری بررسی کردیم. و سناریویی را در نظر گرفتیم که موج (i) از سیمتریکال هنوز تمام نشده باشد. در این صورت سهم ذوب می تواند ظرف 2 – 4 هفته آینده یک نزول موقت یا حرکت سایدی  جهت پاس کردن حداقل زمانی در همین محدوده 280-360 داشته باشد. (که با توجه به وجود خط بالایی کانال منطقی هم بنظر می رسد). این امر باعث جذب انرژی بیشتر جهت شکست پر قدرت خط کانال نیز خواهد شد.

 

سهم ذوب

 

نتیجه گیری

مطابق تحلیل ارائه شده روند بلند مدت سهم ذوب صعودی است. و اهداف قیمتی آن 560- 730- 1020تومان می باشد. و از نظر زمانی نیز حداکثر ظرف 1 سال آینده می تواند به این اهداف برسد. حد ضرر این تحلیل 220 تومان می باشد. شکست پر قدرت سطح 360 تومان این تحلیل را تایید خواهد کرد.

 

آپدیت تحلیل (1399/05/06)

 

مطابق تحلیل ارائه شده سهم ذوب به بالای قیمت 1100 تومان رسیده است. و با توجه به اینکه نقطه ورود ما در 300-250 تومان بوده است. بازدهی تقریبا 400 درصدی را در ظرف 4 ماه به ثبت رسانده است. اما در ادامه تحلیل قبلی با توجه به وجود سقف کانال و نسبت فیبوی 100% بین موج A و C حتی اگر سهم اهداف بالاتری داشته باشدT احتمال اصلاح در قیمت 1200 تومان وجود دارد. لذا سیو سود در این ناحیه منطقی بنظر می رسد. تنها در صورت شکست پر قدرت سقف کانال می توان انتظار صعود بیشتر برای این سهم را داشت. که در اینصورت اهداف   2400 تومان و 3550 تومان اهداف بعدی سهم خواهد بود.

 

تحلیل سهم ذوب شماره (1)

 

نتیجه تحلیل (1399/06/09)

همانطور که در تحلیل قبلی عنوان شد سقف 1200 تومان بهترین جا برای سیو سود و خروج از سهم بود. و دقیقا از این نقطه سهم تا سطح 680 تومان نزول داشت. لذا با عنایت به اینکه نقطه ورود ما در این سهم سطح 250 تومان بوده، لذا بازدهی این تحلیل حدود 400% ظرف 5 ماه بوده است.

 

نتیجه تحلیل نئوویو سهم ذوب شماره (1)

 

افشای ریسک :
با توجه به ماهیت آموزشی سایت شیرازنئوویو، کلیه تحلیل ها صرفا از منظر آموزشی ارائه می گردد. لذا به هیچ عنوان توصیه ای به خرید یا فروش نمی باشد.

 

برای دریافت مطالب جدید می توانید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام شیراز نئوویو ما را همراهی نمایید.

موفق و پیروز باشید.

 

تلگرام شیراز نئوویو

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 42 ساله و ساکن شیراز. پس از 20 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

2 دیدگاه

  1. Jamal Mousavi nezhad

    با سلام
    جناب برادری تحلیل ها همه آپدیت شده به غیر از ذوب

دیدگاهتان را بنویسید