قالب وردپرس افزونه وردپرس

تحلیل بیت کوین (۱)

تحلیل بیت کوین شماره (۱)

با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت شیراز نئوویو

در این مقاله قصد داریم چشم انداز جفت ارز دیجیتال بیت کوین به دلار را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهیم. مثل همیشه سعی میکنم تحلیل از جنبه آموزشی و حاوی نکاتی مفید برای علاقمندان باشد. شایان ذکر است کلیه تحلیل های ارائه شده در سایت شیراز نئوویو صرفا جنبه آموزشی دارند و کسانی که قصد سرمایه گذاری و انجام معاملات واقعی دارند بایستی با ریسک و تحلیل خود اقدام به معامله نمایند. چرا که جهت انجام معامله به دو فاکتور مهم دیگر (اصول مدیریت سرمایه و استراتژی معاملاتی) بغیر از تحلیل نیاز هست که ما در اینجا بدان ها نمی پردازیم.

تحلیل بلند مدت

جهت تحلیل بلند مدت ابتدا از نمودار کش دیتای سه ماهه بیت کوین شروع میکنیم.

BTCUSD@MN3 - Primary Analysis - Jul-17 0850 AM (1 day)

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید بیت کوین در تایم بلند مدت در یک کارکشن بزرگ قرار دارد. با توجه به اینکه همه شاخه ها کارکشن هستند و چهار شاخه تقریبا تکمیل شده است پس احتمالا با یک دیامتریک (۷ موجی) روبرو هستیم. بدلیل اینکه موج B و D همپوشانی ندارند گزینه مثلث (۵ موجی) منتفی است.

با توجه به ساختار احتمالا موج D از این دیامتریک بصورت یک مثلث انقباضی تناوب معکوس که فقط موج e آن باقی مانده است.

جهت بررسی دقیقتر این قسمت به تایم پایین تر می رویم.

تحلیل میان مدت

جهت تحلیل میان مدت از نمودار کش دیتای ماهیانه بیت کوین استفاده میکنیم.

BTCUSD@MN1 - Primary Analysis - Jul-17 0849 AM (1 day)

در تایم ماهیانه حدود موج e از مثلث در حدود ۹۰۰۰-۷۰۰۰ دلار و زمان مورد انتظار تا سال ۲۰۲۰ می باشد. جهت تایید تحلیل نیاز هست که بعد از موج e قیمت با شتاب خط روند قرمز رنگ را بشکند و در زمانی کمتر از ۱۰ ماه خود را به سطح ۲۶۰۰۰ دلار برساند.

تحلیل کوتاه مدت

جهت تحلیل کوتاه مدت از نمودار کش دیتای هفتگی بیت کوین استفاده میکنیم.

BTCUSD@W1 - Primary Analysis - Jul-17 0938 AM (1 day)

مطابق نمودار هفتگی موج e به حداقل تارگت که ۱۰۸۰۰ دلار است رسیده و جهت معتبر بودن این تحلیل حداکثر تا ۷۵۰۰ دلار می تواند نزول داشته باشد. هرچند در مثلث ها الزامی جهت بیشتر بودن مدت زمان امواج شاخه های مختلف وجود ندارد ولی به نظر می رسد از لحاظ زمانی (با توجه به موج d و c و a) همچنان تا پایان موج e زمان باقیست. این زمان در حدود ۳ ماه بر آورد می شود.

ضمنا خوب کانال بندی شدن موج e احتمال وقوع یک کارکشن ترکیبی دوگانه یا سه گانه را افزایش می دهد. پس انتظار می رود نوسان در این کانال قرمز رنگ در این مدت ۳ ماهه تا قیمت ۷۵۰۰ وجود داشته باشد.

آپدیت تحلیل (۱۳۹۹/۱۲/۰۵)

 

BTCUSD@MN1 - Primary Analysis - Feb-25 2143 PM (1 day)

 

مطابق تحلیل قبلی که حدود ۹ ماه پیش و در حوالی قیمت ۱۲۰۰۰ دلار ارائه شد بیت کوین همچنان در تایم ماهیانه در یک الگوی مثلث انقباضی تناوب معکوس می باشد و در این مدت در حال تکمیل موج E از مثلث بوده است. در این راستا بیت کوین نزولی تا ۶۵۰۰ دلار داشت (در حد تاچ چند روزه) که کمی بیشتر از انتظار ما در ۷۵۰۰ دلار بود. اما با مشخص تر شدن ساختار موج E از مثلث بزرگتر که بنظر می رسد خود این شاخه هم یک مثلث خنثی تناوب استاندارد می باشد. ( این رفتار در موج E یک مثلث مرسوم می باشد.)

لذا در کوتاه مدت بایستی یک حرکت نزولی برای تکمیل این مثلث که پایان دهنده به مثلث بزرگتر هم می باشد را شاهد باشیم. انتظار داریم موج E از نظر قیمتی در محدوده ۸۵۰۰-۷۵۰۰ دلار به پایان برسد. ( که باعث می شود انتهای کارکشن در همان محدوده تحلیل قبلی قرار گیرد) و از نظر زمانی هم بین ۱ تا ۳ ماه زمان می توان برای این حرکت نزولی درنظر گرفت.

پس از تکمیل این کارکشن انتظار شروع یک موج صعودی به مدت ۲ سال  را خواهیم داشت. اولین هدف ۲۶۰۰۰ دلار  می باشد که بایستی مطابق حرکت پسا الگویی ظرف ۶ ماه به آن برسیم. (تارگت بیان شده هدف حداقلی می باشد که با پیشرفت نمودار و رسیدن به هدف حداقلی آپدیت خواهد شد.)

 

آپدیت تحلیل (۱۳۹۹/۰۱/۰۳)

 

BTCUSD@MN3 - Primary Analysis - Mar-22 1633 PM (1 day)

 

با توجه به شکست سطح ۷۵۰۰ دلار توسط بیت کوین بایستی شمارش آخرین الگو در نمودار از مثلث به دیامتریک تغییر کند. چون در مثلث انقباضی امکان اینکه موج E بزرگتر از موج C شود وجود ندارد. لذا با شرایط جدید بنظر می رسد یک الگوی دیامتریک الماسی در تایم ۳ ماهه در حال تشکیل می باشد که پس از تکمیل موج E بایستی منتظر یک موج صعودی F و سپس نزول برای موج G باشیم. تنها در صورت شکست سطح ۳۰۰۰ دلار این شمارش نیاز به بازنگری دارد. جهت دقت بیشتر به تایم فریم ماهیانه می رویم و این دیامتریک را با جزئیات بیشتر بررسی میکنیم.

 

BTCUSD@MN1 - Primary Analysis - Mar-22 1635 PM (1 day)

با توجه به ساختار موج E از دیامتریک می توان انتظار یک مثلث انبساطی یا یک فلت کشیده را برای آن داشت. که اگر مثلث انبساطی باشد همین ۳۹۲۵ دلار می تواند کف موج E باشد و در صورت فلت بودن احتمالا یک نزول کوچک حداکثر تا ۳۵۰۰ دلار خواهیم داشت. پس از پایان موج E بایستی یک صعود کاملا کند ظرف ۶ ماه تا سقف ۸۴۰۰ دلار داشته باشیم و بعد از آن نیز یک نزول باز هم در زمانی برابر با ۶ ماه تا سطح ۶۰۰۰ دلار داشته باشیم.

 

آپدیت تحلیل (۱۳۹۹/۰۶/۰۹)

 

پیرو تحلیل چند ماه قبل، بیت کوین موفق شد سقوط به یکباره خود تا ۳۹۰۰ دلار را به آرامی پس بگیرد. (که با توجه به الگوی مثلث انبساطی شاخه قبلی، این کندی حرکت قابل پیش بینی بود) اما تنها تفاوت ایجاد شده اینست که موج F تا سطح ۱۲۵۰۰ دلار صعود داشته (در الگوهای دیامتریک نسبت های فیبوناچی بخوبی عمل نمی کنند) ولی بطور کلی همچنان تحلیل دیامتریک الماسی پابرجاست و می توان انتظار داشت با پایان موج F صعودی، آخرین شاخه این کارکشن نزولی حداکثر تا ۶۵۰۰ دلار ظرف چند ماه پایانی سال ۲۰۲۰ داشته باشد و پس از آن حرکت صعودی بلند مدت خود را به سمت اهداف مشخص شده شروع نماید و موفق گردد سقف تاریخی خود در ۱۹۰۰۰ دلار را بشکند.

 

BTCUSD@MN1 - Primary Analysis - Aug-30 1804 PM (1 day)

 

اما برای تعیین انتهای موج F صعودی می توان از تایم دو هفتگی بیت کوین استفاده نمود. همانطور که در نمودار کش دیتا ملاحظه می کنید بهترین شمارشی که برای شاخه F می توان درنظر گرفت یک الگوی دیامتریک الماسی است. که در حال حاضر در شاخه f آن می باشد و انتظار می رود با یک صعود دیگر حداکثر تا ۱۴۰۰۰ دلار به پایان برسد. (سطح ۱۴۰۰۰ دلار یک مقاومت مهم تلقی می گردد.)

پس در صورتیکه بیت کوین بتواند تا قبل از ۱۴۰۰۰ دلار با یک حرکت شارپ نزولی خط روند D-F را بشکند سناریوی کلی ما همچنان پابرجا می باشد. ولی در صورت شکست مقاومت ۱۴۰۰۰ دلار نیاز است مجدد شرایط الگو بررسی گردد.

 

BTCUSD@W2 - Primary Analysis - Aug-30 1755 PM (1 day)

 

برای اطلاع از بروزرسانی تحلیل ها و مطالب آموزشی می توانید در کانال تلگرام سایت عضو گردید.

 

افشای ریسک :
مطابق اصول مدیریت سرمایه، بازارهای مالی همواره با ریسک و احتمال همراه می باشند لذا هرکس بایستی با تحلیل و مسوولیت خود به معامله بپردازد.

پیروز و سربلند باشید .

 

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

Neowave-Course-popup1