قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / تحلیل بورس ایران / تحلیل جم پیلن (۱)
Neowave-Analysis1

تحلیل جم پیلن (۱)

سهم جم پیلن

با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت شیراز نئوویو

در این مقاله قصد داریم وضعیت سهم جم پیلن را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهیم. مثل همیشه سعی میکنم تحلیل از جنبه آموزشی و حاوی نکاتی مفید برای علاقمندان باشد. شایان ذکر است کلیه تحلیل های ارائه شده در سایت شیراز نئوویو صرفا جنبه آموزشی دارند و کسانی که قصد سرمایه گذاری و انجام معاملات واقعی دارند بایستی با ریسک و تحلیل خود اقدام به معامله نمایند. چرا که جهت انجام معامله به دو فاکتور مهم دیگر (اصول مدیریت سرمایه و استراتژی معاملاتی) بغیر از تحلیل نیاز هست که ما در اینجا بدان ها نمی پردازیم.

تحلیل میان مدت و کوتاه مدت

همانطور که مطلع هستید سهم جم پیلن در تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ و با قیمت ۲۲۵۰ تومان عرضه اولیه گردید و پس از صعود یک هفتگی تا ۳۱۰۰ تومان، از آن تاریخ تاکنون در حدود سه ماه است که به حالت رنج در آمده است. با بررسی این کارکشن و با توجه به تشابهات زمانی بین امواج احتمال تشکیل یک دیامتریک (۷ موجی) بسیار بالاست.

لذا با توجه به اینکه ۶ شاخه از این دیامتریک تکمیل شده است احتمالا با تکمیل شاخه آخر (موج g) که خود آن نیز بایستی یک کارکشن باشد بایستی شاهد صعود سهم حداقل تا ۳۷۰۰ تومان باشیم. (تارگت بعدی سهم می تواند ۴۳۰۰ تومان باشد. )

نکته آموزشی این تحلیل در این است که مهمترین شاخصه دیامتریک ها و رمز تمایز آنها از مثلث و سایر کارکشن ها تشابه زمانی بین امواج است و تنها ۱ یا ۲ موج از دیامتریک ها می تواند زمانی کمتر یا بیشتر از سایر امواج صرف نماید. که در این نمودار شاخه های دیامتریک تقریبا ۱۲ روز زمان برده اند و فقط موج f کمتر از سایر امواج زمان صرف کرده است. لذا از نظر زمانی موج g نیز می تواند زمانی کمتر یا بیشتر نسبت به سایر امواج صرف کند ولی بنظر نمی رسد بیش از ۱۰ روز این موج زمان ببرد.

از نظر قیمتی نیز محدوده ۲۷۰۰-۲۹۲۰ می تواند برای پایان موج g مناسب باشد.

سناریو بعدی که می توان برای این کارکشن درنظر گرفت سیمتریکال (۹ موجی) هست که بدلیل تفاوت قیمت امواج فعلا مد نظر قرار ندارد و صرفا در صورتیکه بعد از پایان موج g بازار حرکت شارپ رو به بالا را شروع نکند می تواند بعنوان گزینه بعدی باشد.

jam_piln@D1 - Primary Analysis - Sep-24 2117 PM (30 min)

آپدیت تحلیل (۱۳۹۸/۰۸/۱۴)

jam_piln@D1 - Primary Analysis - Nov-05 1056 AM (30 min)

همچنان جم پیلن در مدار تحلیل می باشد و تنها تفاوت ایجاد شده بسط موج F و G می باشد که اتفاقا از نظر زمانی شرایط ایده آل تر و تشابهات زمانی بهتری ایجاد نموده است. لذا همچنان احتمال صعود این سهم تا ۳۳۰۰ در مرحله اول و سپس تا ۳۹۴۰ تومان وجود دارد. باید در نظر گرفت هنوز هم احتمال سناریو دو یعنی سیمتریکال نیز وجود دارد که در این صورت دو شاخه نوسانی موج H و I در همین محدوده ۳۰۰۰ تا ۲۶۰۰ تومان خواهیم داشت ولی فعلا سناریو دیامتریک اعتبار بیشتری دارد.

 

نتیجه گیری :

با توجه به تحلیل ارائه شده در کوتاه مدت (حدودا ظرف سه ماه آینده ) احتمال صعود سهم جم پیلن از ۲۷۰۰ تومان تا محدوده ۳۹۴۰-۳۳۰۰ وجود دارد. حد ضرر این تحلیل در ۲۳۹۰ تومان می باشد. نسبت سود به زیان ۴ می باشد و درصد سود احتمالی ۴۴٪ است.  درخصوص اینکه بعد از رسیدن به تارگت، سهم می تواند بیشتر صعود کند یا خیر پس از رسیدن به تارگت اول و مشخص شدن ساختار موج صعودی می توان نظر داد.

 

آپدیت تحلیل (۱۳۹۸/۱۱/۰۷)

 

jam_piln@D1 - Primary Analysis - Jan-27 1511 PM (30 min)

 

در ادامه تحلیل قبلی از سهم جم پیلن پس از پایان الگوی دیامتریک در ۲۶۰۰ تومان که در تحلیل قبلی از نظر زمانی و قیمتی با دقت خوبی پیش بینی شد شاهد یک حرکت صعودی تا ۳۳۶۰ تومان بودیم که اولین مقاومت مد نظر بود. بدلیل اینکه این حرکت صعودی از سرعت کافی برخوردار نبود در حال حاضر بایستی این موج را یک X موج درنظر بگیریم و انتظار داریم پس از این ایکس موج یک الگوی اصلاحی استاندارد دیگر اتفاق بیافتد.
که در حال حاضر در سومین شاخه از آن هستیم و بنظر می رسد تشکیل یک مثلث انقباضی محتمل باشد (هرچند که سایر الگوهای استاندارد هم می تواند باشد) . لذا با این تحلیل انتظار داریم ظرف یک ماه آینده سهم تا ۳۹۳۰ برای تکمیل موج D از مثلث حرکت نماید و پس از آن یک نزول موقت تا ۳۷۰۰ .

پس از پایان این الگو تازه حرکت اصلی سهم شروع خواهد شد. نکته آموزشی که در اینجا بایستی به آن توجه کرد این است که در کارکشن ها بدلیل خاصیت نوسانی و زمانبر بودن باعث ایجاد یاس و خستگی در سهامداران خرد می گردد لذا معمولا با کوچکترین صعود از سهم خارج شده و از سود اصلی سهم جا می مانند. در حالیکه یک نئوویو کار با داشتن نقشه راه براحتی سهامداری خواهد کرد.

بهترین استراتژی در حال حاضر انتقال حد ضرر به زیر موج a از مثلث در ۲۸۰۰ تومان می باشد یعنی از این نقطه به بعد این معامله بدون ریسک می باشد.

 

آپدیت تحلیل (۱۳۹۸/۱۲/۰۷)

 

jam_piln@D1 - Primary Analysis - Feb-26 1134 AM (30 min)

 

مطابق انتظاری که در تحلیل قبلی داشتیم الگوی مثلث انقباضی با تناوب استاندارد به پایان رسید و حرکت پساالگویی آن با رسیدن قیمت به ۴۷۰۰ تومان تایید شد. با رسیدن به هدف حداقلی برای حرکت پسارانشی انتظار یک تصحیح کوتاه مدت  را برای سهم داریم.

با توجه به اینکه این مثلث از نوع نامحدود و بصورت جاری می باشد اهداف بسیار بالاتری رو برای سهم انتظار داریم. لذا فعلا بهترین کار انتقال حد ضرر به آخرین کف تثبیت شده در ۳۶۰۰ تومان می باشد.

 

آپدیت تحلیل (۱۳۹۹/۰۱/۱۶)

 

jam_piln@D1 - Primary Analysis - Apr-04 1919 PM (30 min)

 

همانطور که در آپدیت قبلی عنوان شد انتظار یک اصلاح موقت را برای سهم جمپیلن داشتیم که شاهد بودیم سهم از ۴۷۰۰ تومان تا ۳۶۰۰ تومان نزول داشت ( جایی که بعنوان آخرین نقطه نزول در نظر گرفته شده بود و اگر می شکست استاپ لاس ما فعال میشد) که دقیقا از قیمت ۳۶۰۰ تومان کاهش قیمت سهم متوقف و روند صعودی آغاز گردید. با توجه به افزایش پیچیدگی و بخشیزگی نمودار برای تحلیل بهتر به تایم فریم هفتگی می رویم.

 

jam_piln@W1 - Primary Analysis - Apr-04 1915 PM (1 day)

در کش دیتای هفتگی چیزی که مشخص است این است که یک کارکشن استاندارد به شکل یک زیگزاگ (که موج B آن بصورت مثلث می باشد که البته در تایم روزانه بشکل ترکیبی دیامتریک- فلت دیده می شد) شکل گرفته است و نزول قبلی سهم را می توان بعنوان یک X موج درنظر گرفت. (کانال بندی بسیار خوب زیگزاگ قبلی کاملا این موضوع رو تایید می کند.)

با توجه به قوانین زمانی و قیمتی X موج ها در نئوویو از نظر قیمتی سطح ۳۸% فعلی سطح مناسبی جهت تکمیل این موج و آغاز روند صعودی است. ولی از بعد زمانی X موج ها بایستی حداقل به اندازه کمترین شاخه الگو قبلی یا ۱/۳ کل الگوی استاندارد قبلی زمان صرف نماید.

درحال حاضر ایکس موج به اندازه حداقل شاخه الگوی استاندارد قبلی زمان صرف کرده ولی به ۱/۳ کل الگوی قبلی نرسیده است لذا دو سناریو می توان برای آینده سهم در نظر گرفت:

۱-   X موج تمام شده و از این به بعد شاهد صعود سهم تا سطوح مشخص شده در نمودار خواهیم بود. ( شکست سطح ۴۷۰۰ می تواند این سناریو را تایید کند)

۲-  X موج تمام نشده و نیاز به زمان بیشتری دارد که در اینصورت حدود ۱ ماه در بازه قیمتی ۴۲۰۰-۴۷۰۰ خواهد ماند و سپس روند صعودی را آغاز خواهد نمود.

در هر صورت تا زمانی که این سهم بالای قیمت ۴۰۰۰ تومان می باشد اهداف بالایی برای آن متصور هستیم. از نظر فاندامنتال هم گزارشات خوب ۱۲ ماهه، P/E کم نسبت به گروه ، سود ۶۰۰ تومانی به ازای هر سهم که معمولا اکثر آن بصورت نقدی تقسیم می شود می توانید به این تحلیل کمک نماید و هر چه به تیرماه و تاریخ مجمع نزدیکتر می شویم تقاضا برای این سهم بیشتر گردد.

 

آپدیت تحلیل (۱۳۹۹/۰۱/۳۱)

 

jam_piln@W1 - Primary Analysis - Apr-19 1250 PM (1 day)

 

همانطور که ملاحظه می کنید مطابق سناریو اول تحلیل قبل X موج (در قالب یک مثلث خنثی) پایان یافته و سهم تا ۵۷۰۰ تومان صعود کرده است و موفق گردید سقف کانال را نیز بشکند. لذا انتظار داریم در کوتاه مدت استراحت و پول بک موقتی تا روی خط کانال حوالی ۵۱۰۰ تومان داشته باشد. تا زمانی که سقف قبلی در ۴۷۰۰ حفظ گردد هدف بعدی سهم در ۶۹۰۰ تومان خواهد بود. لذا در حال حاضر تنها کاری که باید کرد ارتقا سطح حد ضرر از ۳۶۰۰ تومان به ۴۱۰۰ تومان می باشد.

 

آپدیت تحلیل (۱۳۹۹/۰۴/۱۵)

 

JAMPILEN@W1 - Primary Analysis - Jul-05 1232 PM (1 day)

 

پیرو تحلیل قبلی پس از X موج کارکشن استاندارد دوم آغاز شده است و بنظر می رسد در حال تشکیل یک دیامتریک پاپیونی می باشد و تا کنون تا سقف ۹۲۰۰ تومان نیز افزایش داشته هست. اما در حال حاضر در موج D از این دیامتریک و در قیمت ۸۳۰۰ تومان می باشیم و پس از نوسانی موقت انتظار داریم صعودی تا ۱۴۵۰۰ تومان در قالب موج E داشته باشیم. از لحاظ زمانی بهترین حالت اینست که ظرف ۱-۲ ماه آینده به این تارگت برسیم ولی در دیامتریک ها دو شاخه می تواند زمانی بیشتری صرف نماید. با توجه به اینکه ما این سهم را از ۲۷۰۰ تومان در پرتفو داریم کافیست استاپ لاس را تا سطح ۶۰۰۰ تومان بالا بیاوریم.

 

برای اطلاع از بروزرسانی تحلیل ها و مطالب آموزشی می توانید در کانال تلگرام سایت عضو گردید.

 

افشای ریسک :
مطابق اصول مدیریت سرمایه، بازارهای مالی همواره با ریسک و احتمال همراه می باشند لذا هرکس بایستی با تحلیل و مسوولیت خود به معامله بپردازد.

 

پیروز و سربلند باشید .

امتیاز کاربران
[تعداد: 3 میانگین: 5]

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

مطلب پیشنهادی

Tepix-page1

تحلیل شاخص کل

  تحلیل جامع شاخص کل با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت …

دیدگاهتان را بنویسید