شاخص انبوه سازی (1)


شاخص انبوه سازی

با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت شیراز نئوویو

در این مقاله قصد داریم وضعیت شاخص گروه انبوه سازی،املاک و مستغلات را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهیم. مثل همیشه سعی میکنم تحلیل از جنبه آموزشی و حاوی نکاتی مفید برای علاقمندان باشد. شایان ذکر است کلیه تحلیل های ارائه شده در سایت شیراز نئوویو صرفا جنبه آموزشی دارند و کسانی که قصد سرمایه گذاری و انجام معاملات واقعی دارند بایستی با ریسک و تحلیل خود اقدام به معامله نمایند. چرا که جهت انجام معامله به دو فاکتور مهم دیگر (اصول مدیریت سرمایه و استراتژی معاملاتی) بغیر از تحلیل نیاز هست که ما در اینجا بدان ها نمی پردازیم.

اهمیت تحلیل شاخص ها

همواره شاخص ها می توانند نمایان گر روند کلی سهام  آن گروه باشند. پس بهتر است قبل از انتخاب سهم جهت سرمایه گذاری به بررسی شاخص گروه های مختلف پرداخت تا گروه ها و سهامی که پتانسیل لازم جهت صعود دارند را شناسایی نماییم.

درحال حاضر با توجه به اینکه شاخص کل بورس مدتی است صعودی است بدنبال گروه هایی هستیم که از صعود اولیه بورس جا مانده اند و همچنان پتانسیل خوبی جهت سرمایه گذاری دارند. لذا امروز به بررسی شاخص انبوه سازی می پردازیم.

تحلیل شاخص

جهت تحلیل شاخص انبوه سازی از نمودار کش دیتای سالیانه استفاده می کنیم.

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید شاخص انبوه سازی از سال 87 از مقدار 100 واحد تا 1297 در سال 93 صعود کرده است.(6 سال) و پس از آن یک حرکت نوسانی را تا ابتدای سال 98 داشته است. با توجه به ساختار این کارکشن نوسانی وتشابهات زمانی امواج آن می توان آن را بصورت یک دیامتریک در نظر گرفت که در نمودار باحروف A تا G نامگذاری شده است.

لذا با تکمیل کارکشن دیامترک و تایید آن توسط حرکت پسا الگویی که در زمانی کمتر از تشکیل موج G خط روند دیامتریک را شکسته است، می توان نتیجه گرفت این کارکشن به پایان رسیده و آماده صعود تا اهداف مشخص شده برای موج (C) می باشد. شکست مقاومت 1297 که سقف تاریخی این شاخص بوده است نیز می تواند موید صعودی شدن شاخص این گروه باشد.

پس با توجه به وجود پتانسیل صعود شاخص این گروه می توان به بررسی سهام این گروه پرداخت.

سهام گروه انبوه سازی شامل :

ثاخت ، ثمسکن ، ثنوسا ، ثفارس ، ثشاهد ، ثاباد ، ثامان ، ثشرق ، وساخت ، وآذر ، وتوس و کیسون و ….  می باشد.

 

آپدیت تحلیل (1399/01/27)

AnbohSazi-M@Y1 - Primary Analysis - Apr-15 2006 PM (1 day)

 

مطابق تحلیل که تقریبا ده ماه پیش ارائه شد شاخص انبوه سازی رشد قابل ملاحظه ای داشت و تقریبا 5 برابر شد و بعضا سهام این گروه رشدی بین 300-800 درصدی را تجربه کردند. سهمی مثل ثفارس که از 180 تومان در آن تاریخ تا 1280 تومان امروز رشد کرده است. در صورتیکه شاید پارسال کمتر کسی به این گروه اهمیت می داد. لذا اهمیت تحلیل شاخص ها کاملا مشهود است.(اهداف مشخص شده در تحلیل قبلی اهداف حداقلی بوده است.)

در ادامه با توجه به نزدیک شدن شاخص به فیبوهای 1.27-1.38 احتمال اصلاح کمی در قالب یک Xموج وجود خواهد داشت. با توجه به اینکه احتمالا الگوی کلی شاخص انبوه سازی بصورت یک دیامتریک خواهد بود و تشابه زمانی در شاخه های آن مورد نیاز است، پس از تشکیل X موج با دو سناریو روبرو هستیم. یا شاخه C از دیامتریک بصورت زیگزاگ دو گانه خواهد بود یا بصورت ترکیب زیگزاگ- تخت یا زیگزاگ-مثلث . که مسیر تقریبی و اهداف آن (22700 واحد) در نمودار مشخص شده است.

 

 

آپدیت تحلیل (1399/12/02)

AnbohSazi@MN6 - Primary Analysis - Feb-20 2226 PM (1 day)

در ادامه تحلیل قبلی که حدود یکسال قبل ارائه شده بود شاخص انبوه سازی به تارگت گفته شده در 22000 واحد رسید. در حال حاضر با توجه به مشخص شدن ساختار الگو بهتر است که شروع موج صعودی را شروع یک الگوی بلند مدت جدید بگیریم و الگوی صعودی را بصورت یک شتابدار 5 ممتد شمارش نماییم. ( یکی از حسن های روش نئوویو و امواج الیوت اینست که حتی با فرض شمارش متفاوت بدلیل اینکه جهت و تارگت تحلیل یکی است عملا در معامله شما مشکلی بوجود نخواهد آمد و با پیشرفت بازار و مشخص تر شد این پازل می توانید شمارش را تغییر داده و سناریو های بعدی بازار را بررسی نمایید.)

لذا از اینجا به بعد با توجه به حرکت پساالگویی یک شتابدار 5 ممتد انتظار داریم شاخص انبوه سازی حداقل تا سطح 7830 واحد نزول نماید. البته قطعا این نزول بصورت یکباره نخواهد بود و در تایم 6 ماهه بایستی منتظر تشکیل یک الگوی سه موجی را داشت و حداقل بایستی زمانی برابر با شتابدار قبلی صرف نماید. (حدود یک سال و نیم)

 

جزئیات این الگو را می توان در تایم 3 ماهه بررسی نمود:

AnbohSazi@MN3 - Primary Analysis - Feb-20 2229 PM (1 day)

در کش دیتای 3 ماهه نیز جزئیات ساختار این شتابدار 5 ممتد بخوبی مشخص می باشد و حرکت اصلاحی بعد از شتابدار در این تایم تا کنون بصورت یک زیگزاگ در حال تشکیل می باشد که همانطور که در تایم شش ماهه عنوان شد این کارکشن چه از نظر زمانی و چه از نظر قیمتی هنوز تکمیل نشده است.

 

برای بررسی کارکشن آخر به تایم ماهیانه می رویم:

AnbohSazi@MN1 - Primary Analysis - Feb-20 2233 PM (1 day)

در تایم ماهیانه صرفا به بررسی کارکشن آخر پرداختیم و بنظر می رسد یک دیامتریک الماسی در این تایم در حال تشکیل می باشد که الان بایستی منتظر موج F صعودی آن باشیم. یعنی ممکن است ظرف یک ماه آینده سهام این گروه رشد موقتی را داشته باشند ولی پس از آن انتظار ریزش بعدی در قالب موج G از این دیامتریک می رود.

 

برای اطلاع از بروزرسانی تحلیل ها و مطالب آموزشی می توانید در کانال تلگرام سایت عضو گردید.

 

افشای ریسک :
مطابق اصول مدیریت سرمایه، بازارهای مالی همواره با ریسک و احتمال همراه می باشند لذا هرکس بایستی با تحلیل و مسوولیت خود به معامله بپردازد.

 

پیروز و سربلند باشید .

 

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

مطلب پیشنهادی

Tepix-page1

تحلیل شاخص کل

  تحلیل جامع شاخص کل با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت …

10 دیدگاه

 1. سلام آقای برادری
  خیلی ممنون به خاطر تحلیل های خوبتون
  آقای برادری در اموج اصلاحی که شبیه زیگزاگ هستن(فلت و مثلث نیستن) اما قوانین زمانی زیگزاگ رو ارضا نمیکنن، باید به چه صورتی در نظر بگیریم ؟ باید به صورت wxy در نظر بگیریم؟

  • درود بر شما

   در این مواقع دیامتریک ها بهترین گزینه هستند. چون برای ترکیبی باز هم نیاز به الگوهای استاندارد مثل زیگزاگ می باشد که بایستی شرایط زمانی را پاس کند.
   لطفا سوالات تخصصی نئوویو را از طریق انجمن سایت مطرح نمایید.
   باسپاس

   • آقای برادران یعنی در الگوهای دیامتریک شاخه ها نیازی نیست که جز امواج استندارد اصلاحی باشند؟ مگر الگوهای دیامتریک و سیامتریک همون الگوهای abc-x-abc و … نیستند؟

    • خیر نیازی نیست که حتما استاندارد باشد.

     • خیلی ممنون به خاطر پاسخ گویی شما
      من در سایت آقای نیلی خوندم که الگوهای دیامتریک و سیمتریک از نظر زمانی تقریبا یکسان هستند و این الگوها رو زمانی که ساختار abc-x-abc نمیشه، استفاده میکنن.
      شاید به دلیل اینه که من مطالعه دقیقا روی این موضوع نداشتم، لطف میکنید منبع الگوهای دیامتریک و سیمتریک معرفی کنید، چون در کتاب آقای نیلی ساختار زیگزاگ محدودیت زمانی نداره و الگوهای دیامتریک و سیمتریک بیان نشده اند.
      در مطلبی که در سایت شما قرار داده اید هم مطالعه کردم اما در خصوص اینکه هر شاخه چه قوانینی دارد بحث نشده است.
      خیلی ممنون از پاسخ گویی و وقتی که برای پاسخ گویی میذارید.

     • اگر در سایت در بخش پرسش و پاسخ با گلن نیلی کلمه دیامتریک یا سیمتریکال را سرچ بفرمایید مطالب کامل درخصوص این دو الگو را می توانید مطالعه بفرمایید.

 2. در خصوص شاخص انبوه سازی آپدیت جدیدی قرار نمی دهید؟ نطرتون کوتاه مدتی در خصوص این شاخص می فرمایید؟

  • توجه بفرمایید بدلیل ماهیت آموزشی سایت ما، تحلیل های سایت صرفا از جهت آموزشی ارائه می گردد و توصیه ای به خرید یا فروش نمی باشد.

   • سلام مجدد
    واقعیت تحلیلی که بدست آورده بودم این بود که در یک ماه آینده یک موج صعودی رو به بالا داریم. میخواستم ببینم تایید می کنید یا نه؟ قصدم دادن سیگنال خرید و فروش توسط شما نبود.

    • سلام

     باتوجه به اینکه شاخص در یک ماه آینده همچنان صعودی پیش بینی میشه احتمال اینکه اکثر گروه ها از جمله انبوه سازی صعودی باشد وجود دارد ولی انتظار نداریم که سهام موفق شوند سقف قبلی خود را بشکنند و این صعود ها بیشتر در قالب یک موج B صعودی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

Neowave-Course-popup1