قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / تحلیل بورس ایران / شاخص انبوه سازی (۱)

شاخص انبوه سازی (۱)


شاخص انبوه سازی

با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت شیراز نئوویو

در این مقاله قصد داریم وضعیت شاخص گروه انبوه سازی،املاک و مستغلات را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهیم. مثل همیشه سعی میکنم تحلیل از جنبه آموزشی و حاوی نکاتی مفید برای علاقمندان باشد. شایان ذکر است کلیه تحلیل های ارائه شده در سایت شیراز نئوویو صرفا جنبه آموزشی دارند و کسانی که قصد سرمایه گذاری و انجام معاملات واقعی دارند بایستی با ریسک و تحلیل خود اقدام به معامله نمایند. چرا که جهت انجام معامله به دو فاکتور مهم دیگر (اصول مدیریت سرمایه و استراتژی معاملاتی) بغیر از تحلیل نیاز هست که ما در اینجا بدان ها نمی پردازیم.

اهمیت تحلیل شاخص ها

همواره شاخص ها می توانند نمایان گر روند کلی سهام  آن گروه باشند. پس بهتر است قبل از انتخاب سهم جهت سرمایه گذاری به بررسی شاخص گروه های مختلف پرداخت تا گروه ها و سهامی که پتانسیل لازم جهت صعود دارند را شناسایی نماییم.

درحال حاضر با توجه به اینکه شاخص کل بورس مدتی است صعودی است بدنبال گروه هایی هستیم که از صعود اولیه بورس جا مانده اند و همچنان پتانسیل خوبی جهت سرمایه گذاری دارند. لذا امروز به بررسی شاخص انبوه سازی می پردازیم.

تحلیل شاخص

جهت تحلیل شاخص انبوه سازی از نمودار کش دیتای سالیانه استفاده می کنیم.

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید شاخص انبوه سازی از سال ۸۷ از مقدار ۱۰۰ واحد تا ۱۲۹۷ در سال ۹۳ صعود کرده است.(۶ سال) و پس از آن یک حرکت نوسانی را تا ابتدای سال ۹۸ داشته است. با توجه به ساختار این کارکشن نوسانی وتشابهات زمانی امواج آن می توان آن را بصورت یک دیامتریک در نظر گرفت که در نمودار باحروف A تا G نامگذاری شده است.

لذا با تکمیل کارکشن دیامترک و تایید آن توسط حرکت پسا الگویی که در زمانی کمتر از تشکیل موج G خط روند دیامتریک را شکسته است، می توان نتیجه گرفت این کارکشن به پایان رسیده و آماده صعود تا اهداف مشخص شده برای موج (C) می باشد. شکست مقاومت ۱۲۹۷ که سقف تاریخی این شاخص بوده است نیز می تواند موید صعودی شدن شاخص این گروه باشد.

پس با توجه به وجود پتانسیل صعود شاخص این گروه می توان به بررسی سهام این گروه پرداخت.

سهام گروه انبوه سازی شامل :

ثاخت ، ثمسکن ، ثنوسا ، ثفارس ، ثشاهد ، ثاباد ، ثامان ، ثشرق ، وساخت ، وآذر ، وتوس و کیسون و ….  می باشد.

 

آپدیت (۱۳۹۹/۰۱/۲۷)

AnbohSazi-M@Y1 - Primary Analysis - Apr-15 2006 PM (1 day)

 

مطابق تحلیل که تقریبا ده ماه پیش ارائه شد شاخص انبوه سازی رشد قابل ملاحظه ای داشت و تقریبا ۵ برابر شد و بعضا سهام این گروه رشدی بین ۳۰۰-۸۰۰ درصدی را تجربه کردند. سهمی مثل ثفارس که از ۱۸۰ تومان در آن تاریخ تا ۱۲۸۰ تومان امروز رشد کرده است. در صورتیکه شاید پارسال کمتر کسی به این گروه اهمیت می داد. لذا اهمیت تحلیل شاخص ها کاملا مشهود است.(اهداف مشخص شده در تحلیل قبلی اهداف حداقلی بوده است.)

در ادامه با توجه به نزدیک شدن شاخص به فیبوهای ۱٫۲۷-۱٫۳۸ احتمال اصلاح کمی در قالب یک Xموج وجود خواهد داشت. با توجه به اینکه احتمالا الگوی کلی شاخص انبوه سازی بصورت یک دیامتریک خواهد بود و تشابه زمانی در شاخه های آن مورد نیاز است، پس از تشکیل X موج با دو سناریو روبرو هستیم. یا شاخه C از دیامتریک بصورت زیگزاگ دو گانه خواهد بود یا بصورت ترکیب زیگزاگ- تخت یا زیگزاگ-مثلث . که مسیر تقریبی و اهداف آن در نمودار مشخص شده است.

 

برای اطلاع از بروزرسانی تحلیل ها و مطالب آموزشی می توانید در کانال تلگرام سایت عضو گردید.

 

افشای ریسک :
مطابق اصول مدیریت سرمایه، بازارهای مالی همواره با ریسک و احتمال همراه می باشند لذا هرکس بایستی با تحلیل و مسوولیت خود به معامله بپردازد.

 

پیروز و سربلند باشید .

 

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

مطلب پیشنهادی

Tepix-page1

تحلیل شاخص کل

  تحلیل جامع شاخص کل با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت …

۴ دیدگاه

  1. در خصوص شاخص انبوه سازی آپدیت جدیدی قرار نمی دهید؟ نطرتون کوتاه مدتی در خصوص این شاخص می فرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

Neowave-Course-popup1