قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / تحلیل بورس ایران / تحلیل خفولا (۱)
Khefoola1

تحلیل خفولا (۱)

تحلیل سهم خفولا شماره (۱)

با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت شیراز نئوویو

در این مقاله قصد داریم چشم انداز سهم شرکت خدمات فولاد یزد را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهیم. مثل همیشه سعی میکنم تحلیل از جنبه آموزشی و حاوی نکاتی مفید برای علاقمندان باشد. شایان ذکر است کلیه تحلیل های ارائه شده در سایت شیراز نئوویو صرفا جنبه آموزشی دارند و کسانی که قصد سرمایه گذاری و انجام معاملات واقعی دارند بایستی با ریسک و تحلیل خود اقدام به معامله نمایند. چرا که جهت انجام معامله به دو فاکتور مهم دیگر (اصول مدیریت سرمایه و استراتژی معاملاتی) بغیر از تحلیل نیاز هست که ما در اینجا بدان ها نمی پردازیم.

تحلیل بلند مدت

جهت تحلیل بلند مدت ابتدا از نمودار کش دیتای شش ماهیانه  سهم خفولا شروع میکنیم.

 

KHEFOLA_Sh@MN6 - Primary Analysis - Jun-20 2012 PM (1 day)

 

مطابق نمودار بلند مدت، این سهم از تابستان سال ۹۷ یک روند صعودی از قیمت ۱۳۰ تومان را آغاز نموده و در این دو سال تقریبا بازدهی ۲۰۰۰ درصدی را به ثبت رسانده است. اگر نقطه آغاز موج شماری را از این کف مهم آغاز کنیم، بنظر می رسد سهم در یک الگوی شتابدار روندار می باشد. که با توجه به تساوی موج ۱ و ۳ و همچنین زمانبرتر بودن موج ۴ احتمال وقوع یک موج موج ۵ ممتد بسیار بالاست. که در صورت صحت این فرضیه حداقل تارگت سهم در نسبت ۱۰۰ درصدی نسبت به نقطه ۰ تا ۳ یعنی قیمت ۴۰۰۰۰ تومان می باشد. لذا جهت بررسی بیشتر به تایم فریم سه ماهه سهم می رویم.

 

KHEFOLA_Sh@MN3 - Primary Analysis - Jun-24 1907 PM (1 day)

 

همانطور که ملاحظه می کنید در این تایم موج ۱ همچنان یک تک موج و کاملا شارپ می باشد و موج ۳ بصورت پنج موجی بخشیزه شده است. زمان موج ۲ با موج یک برابر و موج ۴ بنظر می رسد بصورت یک فلت ناقص غیر عادی در حال تکمیل می باشد. همچنین کانال بندی این الگوی شتابدار ۵ ممتد بصورت شیپوری در آمده که ایده آل می باشد. شاید تنها ایرادی که در این تایم بتوان گرفت اینست که خط روند ۰-۲ ریز موج ۲ از ۳ را قطع می کند ولی باتوجه به اینکه در تایم بالاتر و حتی پایین تر این مشکل وجود ندارد و سایر موارد ایده آل بنظر می آید این نکته نیز قابل استثنا و اغماض می باشد.

 

تحلیل میان مدت

جهت تحلیل میان مدت از نمودار کش دیتای دو هفتگی سهم خفولا استفاده میکنیم.

 

KHEFOLA_Sh@W2 - Primary Analysis - Jun-24 1813 PM (1 day)

 

در این تایم فریم هم دقیقا تحلیل تایم بالاتر قابل شمارش و تایید هست و تنها تفاوت نوع کارکشن موج ۴ می باشد که در این تایم فریم بصورت یک الگوی دو گانه ترکیبی جاری در آمده است که اتفاقا می تواند قدرت حرکت بعدی بازار را تایید نماید. از نظر زمانی هم موج ۴ دقیقا در نسبت ۱٫۶۱۸ از موج ۳ قرار دارد که باز هم نسبت ایده آلی می باشد. هر چند امکان صرف زمان بیشتر در موج ۴ مشکل قانونی ندارد ولی حداکثر زمانی که موج ۴ در این بخش می تواند صرف کند ۳ ماه آینده می باشد.

 

نتیجه گیری :

با توجه به تحلیل ارائه شده بنظر می رسد سهم خفولا در حال کف سازی و تجدید قوا جهت یک رشد شارپی در آینده نزدیک می باشد. نقاط ورود می تواند در حوالی ۲۱۰۰-۲۵۰۰ تومان با حد ضرر کوتاه مدت ۱۹۰۰ تومان و حد ضرر بلند مدت ۱۵۰۰ تومان و حد سود های ۱۳۰۰۰ و ۴۰۰۰۰ تومان باشد. که در این صورت حداقل ریوارد به ریسک معامله بالای ۱۵ خواهد بود که نسبت بسیار عالی می باشد. زمان مورد نیاز جهت رسیدن به اهداف بین ۷ تا ۱۸ ماه برآورد می گردد که با توجه به بازدهی بین ۵۰۰% تا ۲۰۰۰% سهم قابل قبول می باشد.

از نظر بنیادی با وجود اینکه این سهم در بازار پایه زرد و دارای صرفا ۶۰ میلیون سهم با شناوری بالا می باشد و عملا جزو سهام پر ریسک محسوب می شود ولی گزارش ۱۲ ماه شرکت نشان می دهد که این شرکت از سال ۹۰-۹۸ همواره سودده بوده و حتی رتبه اول تعاونی کشوری را نیز در این سالها نصیب خود کرده است. همچنین این شرکت از برنامه افزایش سرمایه ۸۰ درصدی خود ظرف ۲ سال آینده جهت ارتقا از بازار پایه به تابلو اصلی فرابورس رونمایی کرده است.

 

برای اطلاع از بروزرسانی تحلیل ها و مطالب آموزشی می توانید در کانال تلگرام سایت عضو گردید.

 

افشای ریسک :
مطابق اصول مدیریت سرمایه، بازارهای مالی همواره با ریسک و احتمال همراه می باشند لذا هرکس بایستی با تحلیل و مسوولیت خود به معامله بپردازد.

 

موفق و پیروز باشید.

 

امتیاز کاربران
[تعداد: 1 میانگین: 5]

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

مطلب پیشنهادی

Tepix-page1

تحلیل شاخص کل

  تحلیل جامع شاخص کل با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

Neowave-Course-popup1