تحلیل نئوویو سهم خفولا (1)

تحلیل خفولا (1)

تحلیل نئوویو سهم خفولا شماره (1)

 

در این مقاله قصد داریم چشم انداز سهم شرکت خدمات فنی فولاد یزد (خفولا) را به روش نئوویو مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهیم. مثل همیشه سعی میکنم تحلیل از جنبه آموزشی و حاوی نکاتی مفید برای علاقمندان باشد. شایان ذکر است کلیه تحلیل های ارائه شده در سایت شیراز نئوویو صرفا جنبه آموزشی دارند. و کسانی که قصد سرمایه گذاری و انجام معاملات واقعی دارند بایستی با ریسک و تحلیل خود اقدام به معامله نمایند. چرا که جهت انجام معامله به دو فاکتور مهم دیگر (اصول مدیریت سرمایه و استراتژی معاملاتی) بغیر از تحلیل نیاز هست. که ما در اینجا بدان ها نمی پردازیم.

 

تحلیل بلند مدت

جهت تحلیل نئوویو بلند مدت ابتدا از نمودار کش دیتای شش ماهیانه  سهم خفولا شروع میکنیم.

 

تحلیل نئوویو سهم خفولا (1)

 

مطابق نمودار بلند مدت، این سهم از تابستان سال 97 یک روند صعودی از قیمت 130 تومان را آغاز نموده است. و در این دو سال تقریبا بازدهی 2000 درصدی را به ثبت رسانده است. اگر نقطه آغاز موج شماری را از این کف مهم آغاز کنیم. بنظر می رسد سهم در یک الگوی شتابدار روندار می باشد. که با توجه به تساوی موج 1 و 3 و همچنین زمانبرتر بودن موج 4 احتمال وقوع یک موج موج 5 ممتد بسیار بالاست. که در صورت صحت این فرضیه حداقل تارگت سهم در نسبت 100 درصدی نسبت به نقطه 0 تا 3 یعنی قیمت 40000 تومان می باشد. لذا جهت بررسی بیشتر به تایم فریم سه ماهه سهم می رویم.

 

تحلیل خفولا

 

همانطور که ملاحظه می کنید در این تایم موج 1 همچنان یک تک موج و کاملا شارپ می باشد. و موج 3 بصورت پنج موجی بخشیزه شده است. زمان موج 2 با موج یک برابر و موج 4 بنظر می رسد بصورت یک فلت ناقص غیر عادی در حال تکمیل می باشد. همچنین کانال بندی این الگوی شتابدار 5 ممتد بصورت شیپوری در آمده که ایده آل می باشد. شاید تنها ایرادی که در این تایم بتوان گرفت اینست که خط روند 0-2 ریز موج 2 از 3 را قطع می کند. ولی باتوجه به اینکه در تایم بالاتر و حتی پایین تر این مشکل وجود ندارد و سایر موارد ایده آل بنظر می آید. این نکته نیز قابل استثنا و اغماض می باشد.

 

تحلیل میان مدت

جهت تحلیل نئوویو میان مدت از نمودار کش دیتای دو هفتگی سهم خفولا استفاده میکنیم.

 

تحلیل نئوویو خفولا

 

در این تایم فریم هم دقیقا تحلیل تایم بالاتر قابل شمارش و تایید هست. و تنها تفاوت نوع کارکشن موج 4 می باشد. که در این تایم فریم بصورت یک الگوی دو گانه ترکیبی جاری در آمده است. که اتفاقا می تواند قدرت حرکت بعدی بازار را تایید نماید. از نظر زمانی هم موج 4 دقیقا در نسبت 1.618 از موج 3 قرار دارد. که باز هم نسبت ایده آلی می باشد. هر چند امکان صرف زمان بیشتر در موج 4 مشکل قانونی ندارد. ولی حداکثر زمانی که موج 4 در این بخش می تواند صرف کند 3 ماه آینده می باشد.

 

نتیجه گیری :

با توجه به تحلیل ارائه شده بنظر می رسد سهم خفولا در حال کف سازی و تجدید قوا جهت یک رشد شارپی در آینده نزدیک می باشد. نقاط ورود می تواند در حوالی 2100-2500 تومان با حد ضرر کوتاه مدت 1900 تومان و حد ضرر بلند مدت 1500 تومان و حد سود های 13000 و 40000 تومان باشد. که در این صورت حداقل ریوارد به ریسک معامله بالای 15 خواهد بود. که نسبت بسیار عالی می باشد. زمان مورد نیاز جهت رسیدن به اهداف بین 7 تا 18 ماه برآورد می گردد. که با توجه به بازدهی بین 500% تا 2000% سهم قابل قبول می باشد.

از نظر بنیادی با وجود اینکه این سهم در بازار پایه زرد و دارای صرفا 60 میلیون سهم با شناوری بالا می باشد. و عملا جزو سهام پر ریسک محسوب می شود. ولی گزارش 12 ماه شرکت نشان می دهد که این شرکت از سال 90-98 همواره سودده بوده است. و حتی رتبه اول تعاونی کشوری را نیز در این سالها نصیب خود کرده است. همچنین این شرکت از برنامه افزایش سرمایه 150 درصدی خود ظرف 2 سال آینده جهت ارتقا از بازار پایه به تابلو اصلی فرابورس رونمایی کرده است.

 

امیدوارم از این مقاله بهره لازم را برده باشید. همچنین برای دیدن تحلیل های بیشتر از بخش تحلیل سایت دیدن فرمایید.

 

افشای ریسک :
با توجه به ماهیت آموزشی سایت شیرازنئوویو، کلیه تحلیل ها صرفا از منظر آموزشی ارائه می گردد. لذا به هیچ عنوان توصیه ای به خرید یا فروش نمی باشد.

 

برای دریافت مطالب جدید می توانید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام شیراز نئوویو ما را همراهی نمایید.

موفق و پیروز باشید.

 

تلگرام شیراز نئوویو

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 42 ساله و ساکن شیراز. پس از 20 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

2 دیدگاه

  1. باسلام و احترام
    به نظرتون شبندر رو بدیم خفولا بگیریم؟ با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید