قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / تحلیل بورس ایران / تحلیل حتوکا (۱)
Hetooka

تحلیل حتوکا (۱)

 

تحلیل سهم حتوکا

با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت شیراز نئوویو

در این مقاله قصد داریم چشم انداز سهم حتوکا (حمل و نقل توکا) را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهیم. مثل همیشه سعی میکنم تحلیل از جنبه آموزشی و حاوی نکاتی مفید برای علاقمندان باشد. شایان ذکر است کلیه تحلیل های ارائه شده در سایت شیراز نئوویو صرفا جنبه آموزشی دارند و کسانی که قصد سرمایه گذاری و انجام معاملات واقعی دارند بایستی با ریسک و تحلیل خود اقدام به معامله نمایند. چرا که جهت انجام معامله به دو فاکتور مهم دیگر (اصول مدیریت سرمایه و استراتژی معاملاتی) بغیر از تحلیل نیاز هست که ما در اینجا بدان ها نمی پردازیم.

 

تحلیل بلند مدت

جهت تحلیل بلند مدت از نمودار کش دیتای شش ماهه حتوکا شروع میکنیم.

سهم حتوکا همپای بقیه سهام بورس ایران از سال ۱۳۹۷ رشد شارپی را تجربه کرده است. بطوریکه از قیمت ۱۶۵ تومان تا ۱۵۰۰ تومان افزایش داشته و در طی ۶ ماه بازدهی ۸۰۰ درصدی را به ثبت رسانده است.

پس از آن سهم در یکسال اخیر در یک کارکشن جاری می باشد و موفق شده سقف کانال نمودار تعدیل شده و سقف تاریخی نمودار تعدیل نشده را در ۲۴۰۰ تومان را بشکند و چند ماهی است که حول این قیمت نوسان می کند و حمایت خوبی در این سطح شاهد هستیم.

برای الگوی کلی در تایم بلند مدت سناریوهای مختلف می شود مطرح کرد که شاید بهترین سناریو با پیروی از شاخص کل در نظر گرفتن شروع یک الگو جدید از کف سال ۱۳۹۷ باشد. (لذا برچسب گذاری روی نمودار صرفا جهت برآورد قیمتی و زمانی گذاشته شده است. بطوریکه در صورت اتمام کارکشن روند یک سال آینده سهم همچنان صعودی ارزیابی می گردد و تارگت های قیمتی بین ۱۰۰۰۰ تومان تا ۳۳۰۰۰ تومان برای این سهم قابل تصور می باشد )

 

HETOOKA_Sh@MN6 - Primary Analysis - Jul-24 1819 PM (1 day)

 

تحلیل میان مدت

جهت تحلیل میان مدت از نمودار کش دیتای سه ماهه حتوکا استفاده میکنیم.

در این تایم فریم موج شارپ صعودی به شکل یک شتابدار ۵ موجی قابل شمارش می باشد و پس از آن کارکشن در حال تشکیل تا کنون حدود ۲ برابر شتابدار زمان صرف کرده که کاملا ایده آل می باشد اما از نظر ساختار برای کارکشن پس از آن دو سناریو می توان در نظر گفت :

 

سناریو اول

در این سناریو می توان الگوی کارکشن را بصورت یک ترکیبی دوگانه سه تایی جاری در نظر گرفت که الگوی اول بصورت یک فلت ناقص دوگانه و الگوی دوم احتمالا بصورت یک مثلث انقباضی در حال تکمیل می باشد و پس از تکمیل شاخه E از مثلث در حوالی ۲۳۰۰ تومان بایستی شاهد رشد شارپی سهم باشیم.

HETOOKA_Sh@MN3 - Primary Analysis - Jul-24 1836 PM (1 day)

 

سناریو دوم

در این سناریو می توان الگوی کارکشن را بصورت یک الگوی تخت جاری در نظر گرفت که موج B آن بصورت ترکیبی (زیگزاگ + مثلث) می باشد و می تواند پس از تکمیل مثلث، یک حرکت نزولی برای تکمیل موج C تا ۱۹۰۰ تومان یا ۱۶۰۰ تومان داشته باشد.

HETOOKA_Sh@MN3 - Alternate 1 - Jul-24 1911 PM (1 day)

 

فعلا با توجه به حمایت خوب سهم در ۲۳۰۰ تومان تا زمانی که این سطح شکسته نشود احتمال سناریو اول بیشتر می باشد پس با در نظر گرفتن این سناریو به تایم پایین تر رفته و شرایط را با جزئیات بیشتر بررسی میکنیم. ( تنها در صورت شکست سطح ۲۳۰۰ تومان، هر چه قیمت سهم از ۲۳۰۰ پایین تر بیاید احتمال سناریو دوم بیشتر می شود.)

 

تحلیل کوتاه مدت

جهت تحلیل کوتاه مدت ابتدا از نمودار کش دیتای ماهیانه و هفتگی حتوکا استفاده میکنیم.

در تایم فریم ماهیانه به بررسی دقیق تر بخش کارکشن نمودار می پردازیم. همانطور که ملاحظه می کنید در این تایم فریم هم کارکشن به شکل یک ترکیبی دوگانه سه تایی جاری دیده می شود که بخش اول آن به شکل یک مثلث خنثی (معمولا مثلث ها در تایم بالاتر بصورت فلت c ناقص یا ناقص دوگانه دیده می شوند) و الگوی دوم بصورت یک مثلث انقباضی در حال تشکیل است که موج E آن باقی مانده است.

HETOOKA_Sh@MN1 - Alternate 1 - Jul-25 0803 AM (1 day)

 

جهت بررسی دقیقتر مثلث انقباضی انتهایی می توان به تایم هفتگی رفت. که در این تایم نیز بنظر می رسد موج E مثلث حوالی قیمت ۲۳۰۰ تومان می تواند به کار خود پایان دهد. توجه داشته باشید در مثلث های نامحدود موج E از مثلث می تواند خود نیز مثلث گردد و زمان بیشتری صرف نماید. (بیشترین زمان مجاز برای موج E در این نمودار ۱۰ هفته می باشد)

HETOOKA_Sh@W1 - Primary Analysis - Aug-05 2016 PM (1 day)

 

نتیجه گیری :

باتوجه به تحلیل ارائه شده روند بلند مدت سهم صعودی ارزیابی می گردد و فعلا با در نظر گرفتن سناریو اول در تحلیل میان مدت بنظر می رسد نقطه ۲۳۰۰-۲۴۰۰ تومان می تواند نقطه ورود کم ریسکی باشد. که در این صورت حد سود اول را می توان ۱۰۰۰۰ تومان و حد سود دوم را ۳۳۰۰۰ تومان در نظر گرفت (که در آینده با شکست سقف و تکمیل الگو کارکشن تارگت ها با دقت بیشتر قابل محاسبه خواهد بود). همچنین حد ضرر تحلیل در ۱۷۷۰ تومان و مقدار ریوارد به ریسک حداقل ۱۲  می باشد.

از نظر بنیادی نیز این سهم با افشای اطلاعات ارائه شده در هفته گذشته درخصوص فروش سهام وتوکا سود خوبی شناسایی کرده و P/E سهم تا ۷۳ تنزل کرده است که در مقابل P/E گروه که ۲۰۵ می باشد مقدار مناسبی است. ضمن اینکه سهم حکشتی بعنوان لیدر گروه حمل و نقل مدتیست که رشد خود را شروع کرده و حتوکا بایستی عقب ماندگی خود را نسبت به آن جبران نماید. همچنین از نظر رفتار بازیگر و تابلو سهم نیز اضافه شدن یک شخص حقیقی با بیش از ۸ میلیون سهم ظرف یک ماه اخیر در سهامداران درصدی می تواند نشانه خوبی از امکان صحت تحلیل باشد.

 

در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای شما دوستان عزیز، امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

افشای ریسک :
مطابق اصول مدیریت سرمایه، بازارهای مالی همواره با ریسک و احتمال همراه می باشند لذا هرکس بایستی با تحلیل و مسوولیت خود به معامله بپردازد.

 

موفق و پیروز باشید.

 

امتیاز کاربران
[تعداد: 1 میانگین: 5]

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

مطلب پیشنهادی

تحلیل ونوین (۱)

سهم ونوین با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت شیراز نئوویو در …

۶ دیدگاه

  1. جواد حیدریان

    ممنون از راهنماییتون مهندس

  2. سلام جناب مهندس شما فرمودین بیشترین زمان مجاز برای موج e ده هفته است یا یک هفته؟

  3. با عرض سلام،
    در تایم فریم هفتگی در مثلث انقباضی انتهایی، خط روند BD توسط موج E شکسته شده.آیا این شکست خدشه ای به تحلیل وارد نمیکنه؟

دیدگاهتان را بنویسید