قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / تحلیل بورس ایران / تحلیل حتوکا (۱)
Hetooka

تحلیل حتوکا (۱)

 

تحلیل سهم حتوکا

با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت شیراز نئوویو

در این مقاله قصد داریم چشم انداز سهم حتوکا (حمل و نقل توکا) را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهیم. مثل همیشه سعی میکنم تحلیل از جنبه آموزشی و حاوی نکاتی مفید برای علاقمندان باشد. شایان ذکر است کلیه تحلیل های ارائه شده در سایت شیراز نئوویو صرفا جنبه آموزشی دارند و کسانی که قصد سرمایه گذاری و انجام معاملات واقعی دارند بایستی با ریسک و تحلیل خود اقدام به معامله نمایند. چرا که جهت انجام معامله به دو فاکتور مهم دیگر (اصول مدیریت سرمایه و استراتژی معاملاتی) بغیر از تحلیل نیاز هست که ما در اینجا بدان ها نمی پردازیم.

 

تحلیل بلند مدت

جهت تحلیل بلند مدت از نمودار کش دیتای شش ماهه حتوکا شروع میکنیم.

سهم حتوکا همپای بقیه سهام بورس ایران از سال ۱۳۹۷ رشد شارپی را تجربه کرده است. بطوریکه از قیمت ۱۶۵ تومان تا ۱۵۰۰ تومان افزایش داشته و در طی ۶ ماه بازدهی ۸۰۰ درصدی را به ثبت رسانده است.

پس از آن سهم در یکسال اخیر در یک کارکشن جاری می باشد و موفق شده سقف کانال نمودار تعدیل شده و سقف تاریخی نمودار تعدیل نشده را در ۲۴۰۰ تومان را بشکند و چند ماهی است که حول این قیمت نوسان می کند و حمایت خوبی در این سطح شاهد هستیم.

برای الگوی کلی در تایم بلند مدت سناریوهای مختلف می شود مطرح کرد که شاید بهترین سناریو با پیروی از شاخص کل در نظر گرفتن شروع یک الگو جدید از کف سال ۱۳۹۷ باشد. (لذا برچسب گذاری روی نمودار صرفا جهت برآورد قیمتی و زمانی گذاشته شده است. بطوریکه در صورت اتمام کارکشن روند یک سال آینده سهم همچنان صعودی ارزیابی می گردد و تارگت های قیمتی بین ۱۰۰۰۰ تومان تا ۳۳۰۰۰ تومان برای این سهم قابل تصور می باشد )

 

HETOOKA_Sh@MN6 - Primary Analysis - Jul-24 1819 PM (1 day)

 

تحلیل میان مدت

جهت تحلیل میان مدت از نمودار کش دیتای سه ماهه حتوکا استفاده میکنیم.

در این تایم فریم موج شارپ صعودی به شکل یک شتابدار ۵ موجی قابل شمارش می باشد و پس از آن کارکشن در حال تشکیل تا کنون حدود ۲ برابر شتابدار زمان صرف کرده که کاملا ایده آل می باشد اما از نظر ساختار برای کارکشن پس از آن دو سناریو می توان در نظر گفت :

 

سناریو اول

در این سناریو می توان الگوی کارکشن را بصورت یک ترکیبی دوگانه سه تایی جاری در نظر گرفت که الگوی اول بصورت یک فلت ناقص دوگانه و الگوی دوم احتمالا بصورت یک مثلث انقباضی در حال تکمیل می باشد و پس از تکمیل شاخه E از مثلث در حوالی ۲۳۰۰ تومان بایستی شاهد رشد شارپی سهم باشیم.

HETOOKA_Sh@MN3 - Primary Analysis - Jul-24 1836 PM (1 day)

 

سناریو دوم

در این سناریو می توان الگوی کارکشن را بصورت یک الگوی تخت جاری در نظر گرفت که موج B آن بصورت ترکیبی (زیگزاگ + مثلث) می باشد و می تواند پس از تکمیل مثلث، یک حرکت نزولی برای تکمیل موج C تا ۱۹۰۰ تومان یا ۱۶۰۰ تومان داشته باشد.

HETOOKA_Sh@MN3 - Alternate 1 - Jul-24 1911 PM (1 day)

 

فعلا با توجه به حمایت خوب سهم در ۲۳۰۰ تومان تا زمانی که این سطح شکسته نشود احتمال سناریو اول بیشتر می باشد پس با در نظر گرفتن این سناریو به تایم پایین تر رفته و شرایط را با جزئیات بیشتر بررسی میکنیم. ( تنها در صورت شکست سطح ۲۳۰۰ تومان، هر چه قیمت سهم از ۲۳۰۰ پایین تر بیاید احتمال سناریو دوم بیشتر می شود.)

 

تحلیل کوتاه مدت

جهت تحلیل کوتاه مدت ابتدا از نمودار کش دیتای ماهیانه و هفتگی حتوکا استفاده میکنیم.

در تایم فریم ماهیانه به بررسی دقیق تر بخش کارکشن نمودار می پردازیم. همانطور که ملاحظه می کنید در این تایم فریم هم کارکشن به شکل یک ترکیبی دوگانه سه تایی جاری دیده می شود که بخش اول آن به شکل یک مثلث خنثی (معمولا مثلث ها در تایم بالاتر بصورت فلت c ناقص یا ناقص دوگانه دیده می شوند) و الگوی دوم بصورت یک مثلث انقباضی در حال تشکیل است که موج E آن باقی مانده است.

HETOOKA_Sh@MN1 - Alternate 1 - Jul-25 0803 AM (1 day)

 

جهت بررسی دقیقتر مثلث انقباضی انتهایی می توان به تایم هفتگی رفت. که در این تایم نیز بنظر می رسد موج E مثلث حوالی قیمت ۲۳۰۰ تومان می تواند به کار خود پایان دهد. توجه داشته باشید در مثلث های نامحدود موج E از مثلث می تواند خود نیز مثلث گردد و زمان بیشتری صرف نماید. (بیشترین زمان مجاز برای موج E در این نمودار ۱۰ هفته می باشد)

HETOOKA_Sh@W1 - Primary Analysis - Aug-05 2016 PM (1 day)

 

نتیجه گیری :

باتوجه به تحلیل ارائه شده روند بلند مدت سهم صعودی ارزیابی می گردد و فعلا با در نظر گرفتن سناریو اول در تحلیل میان مدت بنظر می رسد نقطه ۲۳۰۰-۲۴۰۰ تومان می تواند نقطه ورود کم ریسکی باشد. که در این صورت حد سود اول را می توان ۱۰۰۰۰ تومان و حد سود دوم را ۳۳۰۰۰ تومان در نظر گرفت (که در آینده با شکست سقف و تکمیل الگو کارکشن تارگت ها با دقت بیشتر قابل محاسبه خواهد بود). همچنین حد ضرر تحلیل در ۱۷۷۰ تومان و مقدار ریوارد به ریسک حداقل ۱۲  می باشد.

از نظر بنیادی نیز این سهم با افشای اطلاعات ارائه شده در هفته گذشته درخصوص فروش سهام وتوکا سود خوبی شناسایی کرده و P/E سهم تا ۷۳ تنزل کرده است که در مقابل P/E گروه که ۲۰۵ می باشد مقدار مناسبی است. ضمن اینکه سهم حکشتی بعنوان لیدر گروه حمل و نقل مدتیست که رشد خود را شروع کرده و حتوکا بایستی عقب ماندگی خود را نسبت به آن جبران نماید. همچنین از نظر رفتار بازیگر و تابلو سهم نیز اضافه شدن یک شخص حقیقی با بیش از ۸ میلیون سهم ظرف یک ماه اخیر در سهامداران درصدی می تواند نشانه خوبی از امکان صحت تحلیل باشد.

 

آپدیت تحلیل (۱۳۹۹/۰۶/۲۷)

 

با توجه به شکست خط روند صعودی نیاز به بروزرسانی سهم می باشد. در نمودار شش ماهه سهم حتوکا نیز دقیقا مشابه سهم حتاید پس از یک حرکت شارپ صعودی یک کارکشن به شکل فلت ناقص غیرعادی ایجاد شده است. شاید تنها تفاوت در این باشد که حتوکا کمی از حتاید جلوتر می باشد و موج C آن در حال حاضر روی نسبت ۷۸% موج A  در ۱۶۰۰ تومان می باشد. در شرایط ایده آل در این الگوها موج C می تواند با موج A برابر گردد پس کف ۱۳۵۰ تومان را می توان کف ایده آل این سهم نامید.

در صورت صحت این الگو همچنان می توان به صعود این سهم تا حتی ۱۶۰۰۰ تومان ظرف ۹ ماه آینده امیدوار بود.

 

HETOOKA_Sh@MN6 - Primary Analysis - Sep-17 1259 PM (1 day)

 

 

در تایم ماهیانه نیز این الگوی فلت ناقص غیر عادی بصورت یک دوگانه ترکیبی دیده می شود. که بخش اول بصورت یک مثلث خنثی و بخش دوم هم با توجه به نزول موج C و بزرگتر شدن آن نسبت به موج A می تواند تشکیل یک مثلث خنثی دهد. شرایط این الگو را می توان در نمودار زیر ملاحظه نمود.

HETOOKA_Sh@MN1 - Primary Analysis - Sep-17 1257 PM (1 day)

 

تنها در صورت نفوذ سهم به زیر ۱۳۰۰ تومان نیاز به بروزرسانی تحلیل می باشد. موفق و پیروز باشید.

 

برای اطلاع از بروزرسانی تحلیل ها و مطالب آموزشی می توانید در کانال تلگرام سایت عضو گردید.

 

افشای ریسک :
مطابق اصول مدیریت سرمایه، بازارهای مالی همواره با ریسک و احتمال همراه می باشند لذا هرکس بایستی با تحلیل و مسوولیت خود به معامله بپردازد.

 

پیروز و سربلند باشید .

 

امتیاز کاربران
[تعداد: 1 میانگین: 5]

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

مطلب پیشنهادی

Khefoola1

تحلیل خفولا (۱)

تحلیل سهم خفولا شماره (۱) با عرض سلام و ادب به همه همراهان عزیز سایت …

۱۵ دیدگاه

 1. جواد حیدریان

  ممنون از راهنماییتون مهندس

 2. سلام جناب مهندس شما فرمودین بیشترین زمان مجاز برای موج e ده هفته است یا یک هفته؟

 3. با عرض سلام،
  در تایم فریم هفتگی در مثلث انقباضی انتهایی، خط روند BD توسط موج E شکسته شده.آیا این شکست خدشه ای به تحلیل وارد نمیکنه؟

 4. استاد وقت شما بخیر آیا وقوع یک مثلث انقباضی از نوع (کانتر) در ضلع E مثلث نامحدود امکان پذیر است ؟

  • نادر برادری

   سلام

   وقوع یک مثلث انقباضی بعنوان ضلع E از مثلث نامحدود بسیار شایع می باشد و زیاد اتفاق می افتد.

   اگر شرایط کانال بندی و طول قیمتی موج E نسبت به C و A و حداکثر زمان موج E رعایت گردد، در خصوص نحوه گسترش این مثلث که افقی باشد یا کانتر محدودیتی نداریم.

   • استاد در خصوص حتوکا ظاهرا این اتفاق افتاده و خط روند a -c هم شکسته !ولی بنده باز هم به این مسئله مشکوک هستم که ممکنه هنوز موج C از مثلث نامحدود به اتمام نرسیده باشه و این ظاهر مثلث انقباضی کانتر هست که در درون الگو اتفاق افتاده باشه بخشی از موج c فلات باشه که دیاگونال هست، نظر شما در ان خصوص چیست؟

    • نادر برادری

     بله نظر شما می تونه درست باشد. اینرو در نظر بگیرید در نئوویو یک الگو تا به پایان خودش نرسیده می توان سناریوهای مختلفی برای آن درنظر گرفت (مخصوصا در کارکشن های پیچیده) و با پیشرفت بازار گزینه ها کم و کمتر می گردد.
     اما از منظر معامله گری چیزی که اهمیت دارد نقاط کم ریسک و پربازده برای ورود به یک سهم می باشد. تقریبا در تمام سناریوهایی که برای حتوکا می توان درنظر گرفت، سطح ۲۰۰۰-۲۱۰۰ منطقه بسیار کم ریسکی می باشد. از نظر زمانی نیز حتی اگر موج C پایان نپذیرفته باشد تنها ممکن است از نظر زمانی چند هفته حرکت را به تاخیر بیاندازد که با توجه به بازدهی سهم بلامانع می باشد.

     اگر عضو انجمن سایت هستید می تونید سناریو مد نظرتون را روی چارت در انجمن ارسال نمایید تا تخصصی تر در موردش بحث نماییم.

     موفق باشید

 5. ظاهرا سناریو دومتون داره اتفاق میوفته استاد

  • نادر برادری

   درود

   بله به احتمال زیاد ولی باز هم بایستی تا تکمیل الگوی کارکشن صبر کرد تا سناریوی قطعی مشخص شود. در صورت پدیدار شدن نشانه های پایان این الگو سعی میکنم تحلیل آپدیت گردد.

 6. سلام استاد، من تو برخی تحلیل هاتون دیدم که تو زیگزاگ ها وقتی موج بی از موج آ کمتر زمان میبره شما بجاش wxy می ذارین؛ بنده درست متوجه شدم؟
  و یه موضوع دیه که من تو فارکس اگه می خوام برحسب نئوویو موج بشمارم ولی مشکل اینجاست که متاتریدر نه لگاریتمی داره و هم برحسب تعداد زیاد جفت ارضا نمیشه کش دیتا تولید کرد، پیشنهاد شما چیه؟
  پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

  • نادر برادری

   درود

   طبق قوانین نئوویو در زیگزاگ ها الزما بایستی زمان موج بی بیشتر از موج آ باشد. اما wxy شرایط دیگری نیز میطلبد و صرفا بدلایل زمانی نیست که یصورت wxy شمارش می گردد.

   اولین قدم برای تحلیل نئوویو صحیح رسم کش دیتا می باشد. شما برای فارکس می توانید از اکسپرت تولید کش دیتا استفاده کنید که در متاتریدر فعال می گردد و فایل کش دیتا را در یک ثانیه در اختیار شما می گذار و می توانید آنرا به برنامه موتیوویو منتقل و از امکانات لگاریتمی استفاده نمایید.

   مشخصات اکسپرت را می توانید از بخش فروشگاه ملاحظه نمایید و یا ویدئو آموزش رسم کش دیتا را در منو آموزش ببینید.

   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

Neowave-Course-popup1