زمان الگوی بعد از X موج

در تصحیحی های پیچیده، آیا امکان دارد که الگوی بعد از X موج زمانی کمتر از الگوی قبل از آن صرف نماید؟

 

پاسخ:

بله! اگر فاز اول از الگوی تصحیحی یک مثلث باشد (برای مثال) و دومین فاز بصورت تخت یا زیگزاگ باشد، الگوی دوم (الگوی بعد از X موج) تقریبا با قطعیت زمانی کمتر از الگوی اول  صرف خواهد کرد.

 

زمان الگوی بعد از X موج

زمان الگوی تصحیحی

 

 

توضیحات بیشتر نویسنده:

 

یکی از سوالاتی که معمولا دوستان از بنده می پرسند اینست که آیا رابطه مشخصی بین زمان الگوی بعد و قبل از X موج وجود دارد یا خیر؟

 

این سوال بسیار سوال خوبی است. چرا که در کتاب آقای نیلی یا سایت ایشان هم به آن اشاره ای نشده است. اما آقای نیلی در کلاس های خود این نکته را به صراحت اعلام می کنند که الگوی بعد از ایکس موج بایستی با الگوی اول از نظر زمانی در تشابه باشند. بدین مفهوم که الگوی دوم یا 100% الگوی اول است و یا در محدوده 0.618 تا 1.618 از الگوی اول می باشد.

 

سوال بعدی که در این مقاله ممکن است مطرح شود اینست. که در کتاب آقای نیلی ذکر شده که الگوی اول در تصحیحی های پیچیده نمی تواند مثلث انقباضی باشد. ولی در اینجا بطور کلی به کلمه مثلث اشاره شده است. هر چند به احتمال فراوان همچنان منظور ایشان بیشتر مثلث انبساطی یا خنثی می باشد. اما در آخرین تحلیل آقای نیلی از S&P500 برای ساختار درونی ایکس موج بزرگ یک تصحیحی دوگانه در نظر گرفتند، که الگوی اول آن یک مثلث انقباضی است. در تصویر زیر می توانید آنرا ببنید.

 

تصحیحی پیچیده با مثلث انقباضی

 

نکات بالا ذکر شد تا شما دوستان از آخرین تغییرات و نظرات آقای نیلی مطلع باشید. اما درخصوص استفاده از مثلث انقباضی در الگوی اول تصحیحی همچنان شخصا معتقدم هستم تا جایی که می توان نباید مثلث انقباضی را بعنوان الگوی اول در تصحیحی های پیچیده در نظر گرفت.

 

امیدوارم از مقاله حداکثر زمان الگوی بعد از X موج بهره لازم را برده باشید.

 

جهت مطالعه مقالات بیشتر در زمینه الگوهای نئوویو می توانید بخش آموزش را مطالعه نمایید.

همچنین علاقمندان می توانند بخش آموزش سایت گلن نیلی را نیز ملاحظه نمایند.

 

برای دریافت مطالب جدید می توانید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام شیراز نئوویو ما را همراهی نمایید.

موفق و پیروز باشید.

 

تلگرام شیراز نئوویو

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 42 ساله و ساکن شیراز. پس از 20 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

11 دیدگاه

 1. Siamak Pourali kaffash

  سلام استاد
  1- ما در ایکس موج کوچک تاکید میکنیم زمان ایکس موج باید از اصلاحی قبل و بعد خودش کمتر باشه. اما در مثال ها می بینیم اصلاحی اول زیگزاگ 3 موجی هست و ایکس موج مثلث با 5 شیار زمانی؟

  2- آیا در ترکیبی دوگانه موج عا از اصلاح دوم باید پساالگویی ایکس موج را پاس کند؟
  3- سوال بی ربط نسبت به این موضوع (ببخشید) آیا در مثلث ها مثلا موج سی باید پساالگویی موج بی رو پاس کنه؟

  • درود
   1- در هر دو نوع X موج باید زمان ایکس موج کمتر از الگوی قبل و بعدش باشد. برخی از تصاویر کتاب آقای نیلی قدیمی هستند و بصورت شماتیک رسم شده اند که در دوره آنلاین خودشون هم اشاره میکنند که این تصاویر صحیح نیست.
   2- بله
   3- بله

   ممنون میشم سوالات را از طریق انجمن سایت مطرح نمایید.

 2. سلام استاد برادری عزیز سوالی در خصوص x موج های کوتاه داشتم که قبلأ توی تحلیلهاتون از شاخص بهش اشاره کرده بودین ولی اواخر با کمی اغماض نقض شده توی تحلیل شاخص
  شما قبلأ فرموده بودین که بعد از تکمیل x موج الگوی بعد از ایکس باید کف الگوی قبل از ایکس رو بشکنه، آیا این قانون الزامی هست و هیچوقت نباید نقض بشه یا نه الگوی بعد از ایکس لزومی نداره که کف الگوی قبلو بشکنه ؟
  خیلی از تحلیلگر های نئوویو رو میبینم که به این قانون اهمیتی نمیدن و الگوی بعد از ایکس کف الگوی قبلو نمیشکنه ولی من دنبال جواب درست هستم و چون شمارو چندسال هست میشناسم قبولتون دارم ممنون میشم جواب بدین

 3. سلام وخسته نباشید

  یک سوال داشتم. دلیل اینکه مثلث انبساطی نمیتونه در X موج ها و موج ب زیگزاگ ها ظاهر بشه چیه؟؟

 4. سلام خسته نباشید
  مانند تصویر فوق که بعد از ی کارکشن x موج در نظر گرفته شده و بعدش دوباره ی کارکشن (منظورم مثلث و ایکس موج و دیامتریک هست) که ی حرکت ترکیبی دوگانه هستش
  میتونیم ی حرکت ترکیبی دو گانه داشته باشیم مثلث x مثلث ؟؟؟

 5. امیرحسین مظاهری تهرانی

  با سلام و عرض تشکر از مطالب
  یک نکته ای که در این تحلیل مثلث انقباضی قبل از ایکس موج باید در نظر گرفته بشه، اینکه مثلث تناوب معکوس داره،
  و با تامل بر موج ها ، یعنی اینکه قبل از لگ e در تناوب معکوس ، بازار یک حرکت قوی تر از موج b و به سمت آن شکل داده، و شاید همین نکته باعث جواز رخداد ایکس موج شود، در هر صورت این مسئله را از آقای نیلی خواهم پرسید

 6. سلام
  آقای نیلی گفتن که هر چه تعداد لگ های الگو بیشتر میشه شباهت زمانی هم بیشتر میشه ولی اینجا در یک الگوی دیامتریک که روی s&p500 شمارش داشتن شباهت زمانی بین a وb و همچنین بین c و d وجود نداره
  آیا این تخطی از قواعد نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید