پنج‌شنبه , 9 فوریه 2023

حرکت پس از الگوی دیامتریک

هنگامی که شما یک الگوی دیامتریک دارید و موج G پایان یافته است، پس از آن چه انتظاری از نظر قیمتی و زمانی می توان داشت؟

پاسخ:

این یک سوال “سطح بالا” می باشد. پس اگر برای یادگیری تئوری موجی جدی نیستید بهتر است که ادامه ندهید. حرکت پسا الگویی بعد از یک دیامتریک به خود الگوی دیامتریک وابسته نیست. (مثل خیلی از الگوهای موجی دیگر). بلکه به الگوی بزرگتری  که توسط دیامتریک خاتمه می یابد بستگی دارد. برای مثال، آیا دیامترک خاتمه موج A از یک الگوی تخت بزرگ یا مثلث می باشد. یا موج 2، موج 4 یا X موج و …. می باشد.

 

به ترتیب الویت، این مواردی است که می توانید پس از موج G یک دیامتریک انتظار داشته باشید.

دقیقا موج پس از موج G بزرگتر و سریعتر از همه شاخه های هم جهت در درون موج G خواهد بود. سپس، اگر حرکت پس از موج G بزرگتر و سریعتر از موج D، B و F  دیامتریک باشد آنگاه دیامتریک یک شاخه از الگوی بزرگتر را خاتمه داده اشت.

اگر حرکت پس از موج G بزرگتر و سریعتر از موج D، B و F  دیامتریک نیست، آنگاه احتمالا یک X موج درحال تشکیل می باشد.درغیراینصورت، (یعنی اگر حرکت پس از موج G بزرگتر و سریعتر از موج B,D,F از دیامتریک باشد) دیامتریک یک شاخه از الگوی بزرگتر درحال توسعه می باشد و یا موج 1 یا 3 از الگوی شتابدار ترمینال خواهد بود.

 

When you have a diametric formation, and wave “G” has finished, what can be expected afterward (price and time)?

ANSWER:

This is a “high level” question, so if you are not serious about wave theory, don’t continue.

The post-pattern action following a Diametric is not dependent on the Diametric itself (as with most other wave formations), but relies on the larger pattern the Diametric concludes. For example, did the Diametric end wave-A of a larger Flat or Triangle; was it wave-2, wave-4, wave-x, etc.

In order of priority, these are the things you can expect following wave-G of a Diametric. The wave right after wave-G will be larger and faster than any “same direction” leg that occurred during wave-G. Next, if that post-G-wave is also larger and faster than waves-B, D and F within the Diametric, then the Diametric ends a single leg of a larger formation.

If the move after wave-G is not larger and faster than waves-B, D and F, then an X-wave is probably forming. Otherwise, the Diametric will be one leg of a larger, ongoing pattern OR it will be wave-1 or 3 of a Terminal formation.

 

 

توضیحات بیشتر نویسنده : (حرکت پس از الگوی دیامتریک)

 

در پاراگراف آخر این مقاله یک نکته مبهمی وجود دارد و آنهم اینست که در نگاه اول بنظر می رسد آقای نیلی می گوید اگر بعد از یک دیامتریک، حرکت پس از موج G بزرگتر و سریعتر از موج D، B و F  دیامتریک نیست، آنگاه یا X موج اتفاق می افتد یا اینکه دیامتریک شاخه ای از یک الگوی بزرگتر می باشد. در صورتیکه وقتی دیامتریک شاخه ای از یک الگوی بزرگتر باشد قطعا باید حرکت پسا الگویی را پاس نماید.

اما در یکی از ویدئوهای آموزشی آقای نیلی این مسئله رو توضیح می دهند که کلمه ” درغیراینصورت ” در پاراگراف آخر به این مفهوم است که اگر حرکت پساالگویی پاس شود و حرکتی سریعتر و بزرگتر از کارکشن های دیامتریک داشته باشیم، آنگاه این دیامتریک می تواند بخشی از الگوی بزرگتر یا موج 1 یا 3 از ترمینال باشد.

 

حرکت پس از الگوی دیامتریک

جهت رفع ابهام برای دوستان و همراهان عزیز این توضیحات اضافه گردید. همچنین جهت آشنایی بیشتر با الگوی دیامتریک می توانید مقاله دیامتریک چیست؟ را مطالعه نمایید.

 

بروز رسانی 1401/06/06

علیرغم توضیحات تکمیلی درخصوص این مقاله همچنان دوستان زیادی در مورد این مقاله سوال داشتند و تفاسیر متفاوتی را ارائه نمودند. لذا جهت شفاف سازی و اطمینان دوستان این سوال را مستقیما از آقای نیلی پرسیده و جواب ایشان در زیر آورده شده است:

 

سوال:

حرکت پس از یک دیامتریک

 

پاسخ گلن نیلی:

نظر گلن نیلی درخصوص دیامتریک

 

بطور خلاصه آقای نیلی می گوید اگر یک الگوی دیامتریک خاتمه یافت بایستی حرکت پس از آن بزرگتر و سریعتر از آخرین کارکشن دیامتریک (موج F) باشد. فرقی هم نمی کند که این دیامتریک خودش شاخه پایانی یا میانی الگوی درجه بزرگتر باشد. تنها زمانی که در شاخه آخر الگو هست قطعا حرکت پسا الگویی درجه بالاتر حاکم خواهد شد و هر دو مرحله را با هم پاس می کند.

اگر هم حرکت پس از دیامتریک بزرگتر و سریعتر از کارکشن های قبلی نبود پس احتمالا با یک X موج روبرو هستیم.

 

جهت مطالعه مقالات بیشتر در زمینه نئوویو می توانید بخش آموزش را مطالعه نمایید.

همچنین علاقمندان می توانند بخش آموزش سایت آقای نیلی را نیز از این لینکملاحظه نمایند.

 

امیدوارم مقاله “حرکت پس از الگوی دیامتریک” برای شما مفید بوده باشد.

 

برای دریافت مطالب جدید می توانید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام شیراز نئوویو ما را همراهی نمایید.

موفق و پیروز باشید.

5/5 - (2 امتیاز)
تلگرام شیراز نئوویو

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 40 ساله و ساکن شیراز. پس از 17 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

10 دیدگاه

 1. با سلام خدمت جناب برادری عزیز. آقای نیلی قبلا گفتن که پسای دیامتریک باید سریعتر و شدیدتر از امواج هم جهت با G باشه تا مرحله ی اول پاس بشه. مرحله ی دوم سریعتر بودن از امواج b و d و f و مخصوصا f هست. با این اوصاف ایشون میگن فقط مرحله ی دوم هم رخ بده، پسا پاس شده؟ حتی اگر G رو سریعتر کاور نکنه؟

 2. Siamak Pourali kaffash

  ممنون از مطلب آموزشی
  حالا سوال مطرح هست اگر ما برای شاخص کل از ابتدا تا کنون الگوی دیامتریک در نظر گرفته ایم و اگه شاخه جی تکمیل بشه پس می توانیم کل موج بزرگتر را موج A در نظر بگیریم و بعد از آن وارد موج B بزرگتر بشویم مگر اینکه X موج بوجود بیاد و مجدد این رشد ادامه داشته باشه. درسته؟

  • سلام و سپاس

   اگر شاخص کل را الان در موج G دیامتریک بدانیم بله. که در اینصورت موج X منطقی تر از موج B نیز می باشد. ولی اگر تحلیل جامع شاخص کل را مطالعه نمایید. دو سناریو در این خصوص مطرح شده و ممکن است دیامتریک در سال 92 پایان یافته باشد
   و از سال 97 یک الگوی جدید بعد از یک ایکس موج آغاز شده است.

 3. خیلی ممنون از شما. سرعت پاسخگویی تعجب برانگیزه. تشکر میکنم.

 4. سلام خدمت استاد برادری عزیز.
  استاد آیا موج G دیامتریک میتونه خط df رو بشکنه؟ یا شکسته شدن این خط به معنی پایان دیامتریکه؟ ممنون از الطاف جنابعالی

  • سلام
   در شرایط ایده آل خیر موج G نباید خط روند را بشکند ولی اگر شکست کمی داشته باشیم که زمانبر باشد و شارپ نباشد می توان گفتموج G هنوز تمام نشده است.

   • منظور فک کنم پسای اون هست ک موج یک یا سه از ترمیناله
    مثلا موج دو میشه دیامتریک و پسای پر قدرت اون موج آ از موج سه ترمینال وگرنه خود دیامتریک نمی تونه موج فردی باشه در این صورتی ک ایشون فرمودن
    درسته؟؟

  • سلام استاد
   آخرین اپدیت حرکت پساالگویی دیامتریک آقای گلن نیلی صحبتی از دیامتریک نکردند و خیلی کلی گفتن
   انگار حرکت پسا مثلث و زیگزاگ رو هم تغییر دادن!

   مثلا با توجه یه آخرین جوابشون که گفتن روند جدید باید حرکتی سریعتر و بزرگتر از اخرین موج هم جهت روند قبلی داشته باشد برای مثلث پساالگویی به این صورت تغییر میکنه که حرکت پس از مثلث باید سریعتر و بزرگتر از موج d باشد.

   • درود
    روابط پسا الگویی تغییری نکرده ولی جدیدا به اندازه و سرعت آخرین کارکشن الگوی قبلی بهای بیشتری میدن و بعنوان حداقل اندازه پسا الگویی در نظر می گیرند. مثلا در مثلث اندازه موج d از مثلث .

    سپاسگزار می شوم که سوالات فنی را از طریق انجمن سایت مطرح نمایید.

    موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید