رابطه X موج ها با کانال بندی

آیا یک X موج می تواند پس از یک الگوی تخت قرار گیرد حتی اگر آن الگوی تخت بطور کامل کانال بندی نشده باشد؟

پاسخ:

این سوال به مفهوم “نقاط تماس” در نئوویو اشاره دارد. در تخت ها و زیگزاگ ها امکان وجود 4 نقطه تماس در دو خط کانال وجود دارد – ابتدای الگو (نقطه صفر)، موج a، موج b و موج C – زمانیکه تمام نقاط هر الگوی تخت یا زیگزاگ، خطوط کانال را لمس نمایند، در نئوویو به آن “کانال بندی کامل” گفته می شود. وقتی یک الگوی زیگزاگ یا تخت بطور کامل کانال بندی می شود، این به ما می گوید یک X موج پس از آن می آید و این الگو بخشی از یک اصلاح پیچیده بزرگتر خواهد شد. (شبیه آن چیزی که در تصویر فصل 8 کتاب استادی در امواج الیوت نشان داده شده است)

سوالی که در بالا پرسیده شده اینست که آیا می تواند پس از یک الگوی تخت یا زیگزاگ حتی اگر کانال بندی کامل نداشته باشد، یک X موج ظاهر شود. جواب آن “بله” است ولی بخاطر بسپارید هنگامیکه کانال بندی کامل است وجود یک X موج الزامی است ولی هنگامیکه کانال بندی کامل نمی باشد ممکن است X موج ظاهر شود و یا می تواند ظاهر نشود.

 

Can an X wave take place after a Flat even if the Flat does not channel “perfectly”?

Answer:

This question refers to the NEoWave concept of “touch points.” In Flats and Zigzags, there are only four (4) possible touch points along the two channels – the beginning of the pattern (point zero), wave-a, wave-b and wave-c. When any Flat or Zigzag has all of its touch points touching one of the two channels, under NEoWave it qualifies as “perfect channeling.” When a Flat or Zigzag channels perfectly, it tells us an x-wave will follow and the pattern will become part of a larger, more complex correction (like those shown in Chapter 8 of Mastering Elliott Wave).

What the question above is asking is can an X-wave follow a Flat or Zigzag even if it does not channel perfectly…the answer is YES. But, keep in mind, an x-wave is mandatory when channeling is perfect, only possible when channeling is not perfect.

 

توضیحات بیشتر نویسنده:

در نئوویو هر زمان یک الگوی اصلاحی استاندارد خیلی خوب کانال بندی شود و تمام نقاط الگوی اصلاحی خطوط کانال را لمس نماید، پس از این الگو یک X موج ظاهر می گردد ((با ضوابطی که قبلا در بخش ایکس موج ها ذکر شده است) و سپس یک الگوی اصلاحی استاندارد دیگر قرار می گیرد و تشکیل یک الگوی اصلاحی غیر استاندارد (ترکیبی) را می دهد.

پس این قاعده می تواند یک نشانه خوبی باشد و زمانی که بازار در حال تشکیل یک کارکشن می باشد و بخش اول آن بصورت یک زیگزاگ یا تخت با کانال بندی ایده آل است بایستی منتظر ادامه این کارکشن با یک X موج بود.

 

x-Channel1

 

موفق و پیروز باشید.

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

مطلب پیشنهادی

Faq53

آیا نئوویو را در تایم ساعتی بکار ببریم؟

آیا شما تلاش کردید که نئوویو را در نمودار ساعتی بکار ببرید؟ آیا این نمودارها …

دیدگاهتان را بنویسید

Neowave-Course-popup1