قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آموزش / پرسش و پاسخ با گلن نیلی / وجه تمایز مثلث با دیامتریک و سیمتریکال

وجه تمایز مثلث با دیامتریک و سیمتریکال

 

شما چطور تشخیص می دهید که یک الگوی مثلث انقباضی خاتمه یافته یا اینکه بصورت یک الگوی دیامتریک یا سیمتریکال در حال ادامه می باشد  ؟

پاسخ:

 

این سوال ترکیبی از چندین سوال می باشد که من در چند ماه گذشته دریافت کرده ام. میزان قیمت و زمان صرف شده امواج در طی یک الگوی انقباضی بسیار مهم می باشد. اگر موج c بیش از ۶۱٫۸% از موج a و موج e بیش از ۶۱٫۸% از موج c می باشد، این بزرگترین سرنخ می باشد. (در این صورت احتمال دیامتریک یا سیمتریکال بودن الگو بیشتر از مثلث می باشد) 

اگر زمان و پیچیدگی همه امواج بیشتر مشابه هستند تا متفاوت، احتمال مثلث بودن الگو بسیار کم می باشد. همچنین پس از موج e از یک مثلث، بازار بایستی یک حرکت سریع (اگر نگوییم سریعتر) از حرکت شارپ موجود در موج e را شروع نماید. اگر بازار مشابه آنچه در سایر امواج مشاهده می شود حرکت کرد، آنگاه قطعا یک الگوی دیامتریک یا سیمتریکال می باشد.

 

How do you differentiate between the end of a Contracting Triangle and an ongoing Diametric or Symmetrical?

ANSWER:

This question is the composite of several questions I have received the last few months. The time and price consumption of the waves during the contraction is the key. If wave-c is more than 61.8% of wave-a and wave-e is more than 61.8% of wave-c, that is a big clue. If the time and complexity of all the waves is more similar than different, a Triangle is very unlikely. Also, following the e-wave of a Triangle, the market should start moving as fast (if not faster) than the violent move during wave-e. If the market proceeds in a fashion similar to that seen during the other waves, then a Diametric or Symmetrical is a certainty.

 

توضیحات بیشتر نویسنده:

 

الگوی مثلث انقباضی و الگوی دیامتریک پاپیونی در ابتدای مراحل تشکیل بسیار شبیه همدیگر هستند لذا داشتن معیاری جهت تشخیص این دو الگو از یکدیگر بسیار می تواند مهم و در یافتن نقطه انتهایی کارکشن ها راهگشا باشد. همانطور که آقای نیلی در بالا عنوان کردند موارد زیر را جهت تمایز این دو الگو از هم می توان بکار برد :

 

۱- در مثلث های انقباضی امواج a و c و e معمولا با نسبت ۰٫۶۱۸ با هم در ارتباط هستند و به ندرت از این نسبت بیشتر می شوند. پس تا زمانی که موج C کمتر از ۰٫۶۱۸ از موج a و موج e کمتر از ۰٫۶۱۸ از موج c می باشد همچنان احتمال مثلث بودن الگو بیشتر است.

۲- اختلاف زمانی و پیچیدگی بین امواج در الگوی مثلث نه به اندازه زیگزاگ و فلت ولی همچنان وجود دارد. پس اگر شاخه های یک الگو بیشتر تشابه زمانی داشتند احتمال دیامتریک بیشتر از مثلث می باشد.

۳- در یک مثلث انقباضی پس از پایان موج e باید شاهد حرکت پساالگویی بصورت یک حرکت انفجاری باشیم که سریعتر از موج e خط روند b-d را بشکند و به اندازه بزرگترین عرض مثلث حرکت نماید. ولی در الگوی دیامتریک پس از موج e یک حرکت کند در قالب موج F خواهیم داشت. این هم می تواند آخرین سرنخ جهت تمایز این دو الگو از یکدیگر باشد.

Diametriv-VS-triangle

در مورد الگوی سیمتریکال نیز شرایط مشابه می باشد. تنها تفاوت دیامتریک و سیمتریکال در اینست که در الگوی سیمتریکال علاوه بر تشابه زمانی، بین امواج تشابه قیمتی نیز وجود دارد. در نظر داشته باشید الگوی دیامتریک الگویی ۷ موجی و سیمتریکال ۹ موجی می باشد.

 

موفق و پیروز باشید.

درباره ی نادر برادری

نادر برادری هستم کارشناس ارشد سازه، 37 ساله و ساکن شیراز. پس از 15 سال تحقیق و تجربه عملی در بازارهای مالی، مفتخرم حاصل دانش و تجربه خودم را در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی قرار دهم.

مطلب پیشنهادی

Faq50

کاربرد نئوویو در تحلیل بیت کوین

آیا می توان از امواج الیوت یا نئوویو برای پیش بینی ارزهای دیجیتال مثل بیت …

دیدگاهتان را بنویسید

Neowave-Course-popup1